06-04-2016 Klasa Id - podsumowanie marca


W marcu wiele się działo w klasie Id. Mimo świątecznego zamieszania udało nam się:

 1. Odbyć ciekawą lekcję na temat dinozaurów przygotowaną przez Dominika. Zaskoczył nas ogromną wiedza i rzetelnym przygotowaniem tematu. Myślimy, że niejeden dorosły mógłby się od niego uczyć. 

2. Pojechać na wycieczkę do Centrum Kopernika, gdzie mogliśmy zrozumieć na czym polega działanie wielu urządzeń, co to jest grawitacja oraz pobawić się w chomiki.

3. To niesamowite, ale chętnych do prowadzenia lekcji coraz więcej i dzięki temu nawet niepozorne tematy mogą zamienić się w fascynującą opowieść. Tak stało się, gdy Maja zaprezentowała nam świat ślimaków. Bardzo jej za to dziękujemy.

4. Szukaliśmy też wiosny wśród okolicznych pól i udało nam się znaleźć jej pierwsze oznaki. Niektórym udało się nawet dostrzec biegnącego lisa! Co za przygoda!

5. Wzięliśmy udział w XV Gminny Konkursie Plastycznym "Pisanka i Palma" i uwaga... zajęliśmy III miejsce! Nasza kolorowa pisanka okazała się jedną z najładniejszych!

6. Kolejny sukces to III miejsce w szkolnej "Bitwie na Tradycje". Naprawdę możemy być z siebie dumni! Przygotowaliśmy  piękną Pannę Marcjannę, którą do dzisiaj można podziwiać w szkolnym korytarzu, ułożyliśmy i wyrecytowaliśmy wiersz o wiośnie, wygraliśmy kilka konkurencji oraz poprawnie odpowiedzieliśmy na szereg pytań!

Już trwa kolejny miesiąc, w którym spodziewamy się równie ekscytujących wydarzeń. Opowiemy o nich niebawem. 

Wychowawca i uczniowie klasy Id