27-11-2016 Świetlicowe nowinki


Już trzy miesiące roku szkolnego za nami. Czas spędzony w świetlicy szkolnej był czasem pełnym różnych wydarzeń.  

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej uczniowie z grupy I w dowód wdzięczności dla swoich wychowawców, wykonali  laurki w kształcie serc.

Święto Odzyskania Niepodległości było sposobnością aby uczniowie przypomnieli  sobie znaczenie symboli narodowych, pieśni patriotycznych z Hymnem Polski na czele. Świetliki wzięły udział w akcji informującej o szkodliwości palenia wyrobów tytoniowych. Tu warto podziękować wszystkim wychowawcom świetlicy za przeprowadzenie zajęć informacyjnych oraz wykonanie plakatów na akcję.

Okazało się, że uczniowie doskonale wiedzą jak dbać o zdrowie i higienę osobistą. Wiedzą, że trzeba jeść warzywa, owoce, uprawiać sport np. jadę na rowerze, że trzeba myć zęby po posiłku itd. Wykonany plakat dał temu wyraz. Brawo !

21 listopada obchodziliśmy Dzień Życzliwości. Zwieńczeniem tego dnia było wspólne wykonanie "słonecznika magicznych słów" – symbolu życzliwości. Nie zapomnieliśmy również o Dniu Pluszowego Misia. Dzieci wykonały Misiaka Pluszaka  i chyba każdy chciał mieć z nim zdjęcie!

Wielkimi krokami zbliżają się Święta Bożego Narodzenia  a co za tym idzie – świąteczny kiermasz. Dlatego dzieci z grupy I z zapałem  zabrały się do wykonania ozdób choinkowych z własnoręcznie przygotowanej masy solnej. Niektórzy po raz pierwszy mieli możliwość zobaczyć,  do czego służy wałek. Było  dużo śmiechu. Czas spędzony w świetlicy szkolnej nigdy nie jest czasem straconym.

Małgorzata Kowalska

wychowawca grupy I