23-01-2017 Rodzice czytają dzieciom w klasie I b - kolejne spotkanie


W piątek 13 stycznia, podczas naszego kolejnego spotkania w bibliotece, gościliśmy mamę Asi i Mateusza. Pani Ania przyniosła ze sobą książkę, która oczarowała nas wszystkich. Były to " Baśniowe mikstury" Karoliny Święcickiej. Książka zawiera niezwykłe opowiadania, które mogą być odpowiedzią, wskazówką na rozwiązanie różnych problemów z jakimi może zmagać się mały człowiek. Pani Ania przeczytała nam dwa z nich: „O księżniczce Nodobra,  która poleciała balonem” i „O dwóch myszkach i ich dziwnym bracie”. Pierwsza opowiada historię małej księżniczki, której bardzo zależało żeby wszyscy ją lubili. Dlatego zgadzała się na wszystko co chciały osoby z jej otoczenia, nigdy nie myślała o sobie, rezygnując ze swoich marzeń, czy dążeń. Księżniczka była nieszczęśliwa, ale nikt o tym nie wiedział, bo zawsze była uśmiechnięta. Jedynie w swojej komnacie, gdy była całkiem sama, dawała upust swoim emocjom. Wtedy płakała i bardzo się bała, bo pewnego dnia zauważyła, że znika jej odbicie w lustrze. Jej „ja” zaczęło się buntować. Co było dalej - nie powiem, zachęcam do lektury :)

Drugie opowiadanie przedstawia rodzeństwo, które jest bardzo  zazdrosne o miłość i względy rodziców. Sytuacja zmienia się w momencie pojawienia się w rodzinie młodszego braciszka. Równie niezwykłe opowiadanie o zaskakującym zakończeniu. Pani Ania wprowadziła nas w temat problemów, które mogą dotknąć każdego. Tylko od nas zależy jak się z nimi uporamy,  a lektura „Baśniowe mikstury”, może być rodzajem drogowskazu ku ich rozwiązaniu. Mama Asi i Mateusza, zaproponowała również konkurs plastyczny na ilustrację do wybranego opowiadania. Lektura zainspirowała naszych pierwszaków i powstały wspaniałe prace, które można podziwiać na naszej tablicy.

Serdecznie dziękujemy Pani Ani za niezwykłą godzinę w naszej bibliotece, za atmosferę, słodycze:) i wspaniałe nagrody zarówno za udział w konkursie, jak też nagrody za „miejsca na podium”.

Katarzyna Myzia