27-01-2017 KLUB CZYTAJĄCYCH RODZICÓW W KLASIE 1B - SPOTKANIE SIÓDME


Dzisiaj do Klubu Czytających Rodziców wstąpiła pani Joanna Krzyżanowska, mama Martusi.

Pani Joasia postanowiła zaprezentować dzieciom „Legendy polskie” w mistrzowskim opracowaniu Wandy Chotomskiej. Mocnym, wyrazistym głosem odczytała dwie z nich: „Wars i Sawa” oraz „Bazyliszek”. Wybór okazał się strzałem w dziesiątkę, gdyż utwory te zainteresowały zarówno dziewczynki, jak i chłopców. Natychmiast umilkły wszelkie rozmowy, dzieciaki od pierwszego do ostatniego słowa słuchały jak zaczarowane.

Czasami dzieci pytane o to, czy rodzice czytają im książki, odpowiadają, że tak, ale tylko wówczas, gdy są grzeczne. Jeśli są rozbrykane, mama czy tata stwierdzają, że nie zasłużyły na nagrodę i rezygnują z czytania. Szkoda, gdyż właśnie słuchanie ciekawych tekstów /szczególnie tych czytanych przez kochane przez dziecko osoby/ pozwala mu się wyciszyć, dzięki czemu sprawia mniej kłopotów, jest pogodniejsze i chętniej przyjmuje uwagi i pouczenia dorosłych. Kontakt z książką można także przedłużyć, wyznaczając dziecku ciekawe zadania związane z lekturą.

Z taką właśnie propozycją wystąpił także nasz dzisiejszy gość. Pani Joanna powiedziała, że mali słuchacze mogliby wykonać ilustracje do odczytanych dziś legend, a wychowawczyni, gdy wróci po chorobie do pracy, będzie miała miłą niespodziankę, jeśli dzieci wręczą jej wykonane przez siebie rysunki. Ponadto wszyscy będą mieli świetną zabawę, gdy pani Kasia będzie zgadywała, jaką legendę każde z nich zilustrowało.

Z całego serca dziękujemy Pani Joannie Krzyżanowskiej za poświęcony naszym uczniom czas, za uśmiech, podarowane dzieciakom słodycze i aktorskie odczytanie pięknych utworów. Zapraszamy z kolejną wizytą.

Anna Raniszewska