25-05-2017 Zasłuchani w hałasie - w klasie I a i I b


W maju, dzięki uprzejmości Pana Mateusza, studenta APS, odbywającego praktyki w naszej szkole byliśmy uczestnikami niesamowitego projektu, którego celem głównym było rozwijanie kompetencji muzycznych i manualnych uczniów. Hałas otacza nas ze wszystkich stron, na większość emitowanych przez otoczenie dźwięków, nie zwracamy uwagi ponieważ docierają do nas w formie nieuporządkowanych, wręcz chaotycznych odgłosów. W szumie współczesności nie słyszymy często ważnych dla nas przekazów. 

Zadaniem projektu - jak to precyzyjnie ujął Pan Mateusz - była pomoc dzieciom w odnalezieniu ich "wewnętrznej muzyki". Chodzi o to, by pobudzić ich wrażliwość muzyczną i pokazać jak wielkim zagrożeniem dla naszego słuchu, może być niekontrolowany, długotrwały hałas. Na zajęciach, które odbyły się w klasach: I a i I b, uczniowie mieli możliwość zapoznania się z różnymi instrumentami oraz stworzenia własnoręcznie - prawie profesjonalnych - narzędzi do tworzenia muzyki. Były to grzechotki, gitary, bębenki, deszczownie, których wykonanie sprawiło dzieciom wiele radości. Jeszcze więcej satysfakcji przyniosło dzieciom nagranie własnego utworu. 

Wszyscy byli bardzo skupieni na swoich zadaniach, a efekt końcowy możemy podziwiać na załączonych zdjęciach i filmach. W imieniu swoim i Pani Agnieszki, serdecznie dziękuję Panu Mateuszowi, za zaangażowanie i pełen inspiracji projekt.

Katarzyna Myzia i Agnieszka Siwiec