22-12-2017 IV Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek "Hej kolęda, kolęda"


We wtorek 19 grudnia już po raz czwarty, w naszej szkole odbył się Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek. Tradycyjne, chwytające za serca kolędy oraz współczesne pastorałki zaprezentowali uczniowie szkół podstawowych naszej gminy oraz zaproszeni goście. Głównym celem imprezy było propagowanie kultury muzycznej, pielęgnowanie tradycji kolędowania oraz wprowadzenie w magiczny klimat Świąt Bożego Narodzenia. Konkurs podzielony był na dwie części. Jako pierwsi na scenie wystąpili soliści oraz zespoły klas I - III, a po krótkiej przerwie - soliści i zespoły reprezentujące starszą grupę wiekową. Śpiewający artyści zaprezentowali bardzo wysoki poziom, zaskakując walorami głosowymi, ciekawą interpretacją utworów oraz pomysłową choreografią. W przerwach między występami, uczniowie naszej szkoły zaserwowali nam wspaniałą muzyczną ucztę, śpiewając (Marianka Cebula, Maja Płuszewska, Magda Kłopocka – przygotowane przez Panią Jolę), grając na dzwonkach (klasa III b przygotowana przez Panią Agnieszkę), tańcząc (dziewczynki z klas II a i II b - pod moim, skromnym przewodnictwem oraz dziewczynki z grupy świetlicowej przygotowane przez Panią Justynę).

Tegoroczny konkurs był szczególny, bowiem patronat nad nim objęła Pani Irena Santor – wielka gwiazda polskiej muzyki, związana z naszą gminą od wielu lat. Niestety z przyczyn zdrowotnych, Pani Irena nie mogła przewodniczyć naszemu Jury, ale wspierała nas pozytywną energią przez cały czas trwania konkursu.

Powołane Jury, w skład którego weszli:

Kamila Michalska – wieloletnia Dyrektor Nadarzyńskiego Ośrodka Kultury, śpiewająca aktorka filmowa i teatralna, współzałożycielka i założycielka teatrów zarówno amatorskich jak też profesjonalnych;

Michał Stawarski – muzyk i pianista jazzowy, założyciel wielu międzynarodowych formacji jazzowych, znany szerszej publiczności jako pomysłodawca i współtwórca teledysku promującego Gminę Nadarzyn;

Agnieszka Blat – wicedyrektor Szkoły Podstawowej w Ruścu

oceniało m.in. umiejętności wokalne, dobór repertuaru, interpretację utworu, pomysłowość i oryginalność wykonania oraz ogólne wrażenia artystyczne. Pracę Jury koordynowała Pani Agnieszka Siwiec, pomysłodawczyni i główna organizatorka konkursu.


Po burzliwych dyskusjach i zliczeniu wszystkich głosów Jury przyznało następujące nagrody:

Soliści - młodsza grupa wiekowa:

I miejsce – Kuba Maliszewski (Szkoła Podstawowa z Nowej Wsi);

II miejsce – Emilka Osial (Szkoła Podstawowa z Ruśca);

III miejsce – Gabrysia Ślęzak (Szkoła Podstawowa z Kostowca);

Wyróżnienie – Magda Krzysztosiak (Szkoła Podstawowa z Woli Krakowiańskiej).

Soliści - starsza grupa wiekowa:

I miejsce – Antoni Orłowski (Szkoła Podstawowa z Nadarzyna);

II miejsce – Magda Grądalska (Szkoła Podstawowa z Nowej Wsi);

III miejsce – Marta Rytel (Szkoła Podstawowa z Ruśca);

Wyróżnienie – Hana Vu (Szkoła Podstawowa z Kostowca).

Zespoły - młodsza grupa wiekowa:

I miejsce -  Szkoła Podstawowa z Ruśca;

II miejsce - Szkoła Podstawowa z Nowej Wsi;

III miejsce - Szkoła Podstawowa z Nadarzyna.

Zespoły - starsza grupa wiekowa:

I miejsce - Szkoła Podstawowa z Woli Krakowiańskiej;

II miejsce - Szkoła Podstawowa z Ruśca;

III miejsce - Szkoła Podstawowa z Nowej Wsi;

Wyróżnienie - Szkoła Podstawowa z Kostowca.

Wszystkim pozostały uczestnikom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie. Uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy oraz przypinki, a zwycięzcy i wyróżnieni - statuetki.

Dziękujemy również Samorządowi Uczniowskiemu naszej szkoły oraz Dyrekcji za pomoc, wsparcie i wiarę w nasze siły.

Wspaniała atmosfera oraz wysoki poziom prezentacji sprawił, że nasz konkurs już na stałe wpisał się w bogaty kalendarz wydarzeń kulturalnych Szkoły Podstawowej w Ruścu. 

Katarzyna Myzia