12-01-2019 Koncert Kolęd i Pastorałek


„Na świąteczną nutę…” - pod tym hasłem tuż przed Świętami Bożego Narodzenia w naszej szkole odbył się wzruszający, pełen zadumy Koncert Kolęd i Pastorałek. Tym razem, w związku z naszym małym jubileuszem, postanowiłyśmy z panią Agnieszką Siwiec – niezastąpionym mentorem i pomysłodawczynią przedświątecznego kolędowania w naszej szkole -  zmienić troszkę koncepcję naszego spotkania. Dlatego zamiast konkursu, zorganizowałyśmy koncert, którego celem było przeniesienie się choć na chwilę w atmosferę zbliżających się świąt Bożego Narodzenia, którym towarzyszy piękna tradycja śpiewania kolęd.

Nasi mali i więksi artyści i tym razem nie zawiedli. Razem ze swoimi opiekunami przygotowali występy na najwyższym poziomie. Było mnóstwo śmiechu, radości, ale też wzruszeń i refleksji. Podczas koncertu można było usłyszeć tradycyjne kolędy, które znamy i które za każdym razem wzbudzają w nas wiele emocji, jak też współczesne pastorałki niosące ze sobą nadzieję, przybliżające nam klimat świąt i otwierające nasze serca na bliźniego. W ten magiczny nastrój wprowadziły nas następujące świąteczne utwory: „Aniołek maleńki jak wróbelek”, „Pastorałka od serca do ucha”, „Kiedy świat nawiedza zima”, „W dzień Bożego Narodzenia”, „Gwiazdy tańczyły”, „Tobie mały Panie”, „Zbliża się godzina”, „Cicha noc”, „Całą noc padał śnieg”, „My też pastuszkowie”, „Święta w nas”, „Oto o północy”, „Kolęda dla Piotra”, „Jest taki dzień” i wiele innych.

Nasze zaproszenie przyjęli:

 -  Zespoły i soliści ze SP w Kostowcu, SP w Nadarzynie, SP w Nowej Wsi, SP w Woli Krakowiańskiej i oczywiście SP w Ruścu.

 - Pani Krystyna Masłowska – Dyrektor Gminnego Ogniska Dziecięco Młodzieżowego Tęcza;

 - Pan Janusz Rajkowski – Zastępca Wójta Gminy Nadarzyn;

 - Pan Mirosław Chilmanowicz – założyciel i dyrygent Orkiestry OSP Nadarzyn;

Rolę gospodarza pełnił Pan Marek Dołęga, Dyrektor naszej szkoły, przy którego wsparciu i nieustającej motywacji nasz koncert był naprawdę niezwykły. Nie mogło na widowni zabraknąć również naszych wspaniałych Wicedyrektorów: Pani Agnieszki Blat i Pani Agnieszki Sobczyńskiej. Wszyscy artyści otrzymali podziękowania za udział w naszym koncercie w formie statuetek oraz słodyczy. Te ostatnie ufundowała nasza niezastąpiona Rada Rodziców, za co serdecznie dziękujemy. Były też nagrody specjalne. Pan Dyrektor wręczył na ręce opiekunów zespołów i solistów Nagrodę Grand Prix dla Szkoły Podstawowej w Nadarzynie, oraz wraz z zaproszonymi gośćmi wyróżnił występ Julii Sankowskiej uczennicy Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi, która wzruszyła wszystkich przepięknym wykonaniem kolędy "Śpij, mój Syneczku” wręczając jej specjalną statuetkę Dyrektora Szkoły. Mamy nadzieję, że kolejne nasze spotkania będą równie udane, pełne wzruszeń i niespodzianek.

Katarzyna Myzia