29-01-2019 Podsumowanie spotkań członków Klubu Młodego Odkrywcy Experci w I półroczu


Program Klub Młodego Odkrywcy to edukacyjne zajęcia pozalekcyjne, polegające na wspólnym, osobistym poznawaniu świata nauki przez doświadczanie. Jest koordynowany przez Centrum Nauki Kopernik. 

W I półroczu spotkania członków Klubu Młodego Odkrywcy Experci odbywały się w czwartki i w piątki na 7. lekcji. Za nami 13 doświadczeń z różnych dziedzin wiedzy wykonanych przez 11 uczniów klas piątych  i 12 doświadczeń przeprowadzonych przez 19 czwartoklasistów. 

Uczniowie klas czwartych wykonali następujące doświadczenia: Lądowisko dla jajka, Budujemy wieżę, Ile kropel wody zmieści się na monecie jednogroszowej? Chemiczne jojo, Nurek Kartezjusza, „Wędrujące” kolory, Rakieta z butelki, Podskakujące bańki mydlane, Jak stworzyć niewidzialny napis? Statek w butelce, Ciecz nienewtonowska, Mapa języka. Ze względu na to, że grupę tworzą uczniowie czterech klas czwartych, podczas zajęć odbywały się też zabawy integracyjne. 

Uczniowie klas piątych również uczestniczyli w zabawach integracyjnych oraz wykonali następujące doświadczenia: Balonowa wyścigówka napędzana powietrzem, Kolor wypływa czarne przegrywa, Minipoduszkowiec, Jak stworzyć niewidzialny napis? Musujące kule do kąpieli, Fleksagon – zadziwiająca zabawka z papieru, Podskakujące bańki mydlane, Wahadło ze świeczki, Wieża gęstości. Wykonali też doświadczenia przygotowujące do tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Nauk Przyrodniczych Świetlik. Poniżej fotorelacja z niektórych naszych spotkań.

 Olga Mentlewicz