01-03-2015 PRZEDSTAWIENIE W JĘZYKU ANGIELSKIM


 

      26 lutego 2015 roku gościł w naszej szkole The Bear Educational Theatre. Aktorzy to międzynarodowa grupa zawodowych nauczycieli/aktorów (w naszych przedstawieniach z Portugalii, Rumunii i Czech), którzy występują na szkolnych scenach całej Europy i z powodzeniem pomagają nauczycielom języka angielskiego w nauczaniu tego języka poprzez interaktywne przedstawienia teatralne.

      W czwartek obejrzeliśmy dwa przedstawienia: Jackie And The Horrible Family dla klas I – III i Aliens Return dla klas IV – VI.  Interaktywne, pełne akcji bajki pomogły młodym uczniom języka angielskiego poszerzyć słownictwo i utrwalić zasady gramatyczne. Dzięki wciąganiu słuchaczy w akcję i angażowaniu w różne zadania, aktorzy potrafili nie tylko rozbawić i przykuć uwagę widzów na niemal dwie godziny, ale przede wszystkim zmotywować ich do ‘myślenia po angielsku’ by zrozumieć fabułę i wyciągnąć końcowe wnioski.

      Przedstawienia w wykonaniu The Bear Educational Theatre to świetne połączenie zabawy i nauki, tak potrzebnej odmiany w programie nauczanie języka angielskiego w klasach I – VI. Wydaje się, że właśnie rozpoczęliśmy nową tradycję, która będzie kontynuowana w kolejnych latach.

Tadeusz Rzepniewski