29-11-2015 Spotkanie z policjantami z Komisariatu Policji w Nadarzynie


 

          W dniu 24 listopada 2015 roku w naszej szkole  odbyło się spotkanie dzieci z klas 0- I  z policjantami z Komisariatu Policji w Nadarzynie.

Pan policjant przypomniał zasady bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię, przejście dla pieszych oraz zachowania bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Rozmawiał również z dziećmi na temat różnych niebezpiecznych sytuacji, które mogą je spotkać w życiu codziennym. Uświadomił uczestnikom spotkania, jak należy radzić sobie w trudnych sytuacjach. Do kogo zwrócić się o pomoc w przypadku zagubienia się w obcym miejscu i co robić, gdy zaczepia nas ktoś nieznajomy. Przypomniał uczniom numery telefonów na policję, straż pożarną i pogotowie ratunkowe. Dzieci z zainteresowaniem słuchały Pana policjanta, a potem zadawały pytania dotyczące jego odpowiedzialnej pracy. 


       W czasie  spotkania  zaprezentowane zostało dzieciom wybrane umundurowanie i wyposażenie policjanta. Na koniec spotkania policjanci obdarowali dzieci odblaskami, które w przyszłości na pewno wpłyną na poprawę ich bezpieczeństwa w drodze do szkoły.
Było to dla nas bardzo ważne spotkanie, ponieważ Pan policjant poruszył wiele zagadnień dotyczących naszego bezpieczeństwa, zarówno w domu w drodze do szkoły, oraz na jej terenie.

 

Agnieszka Sobczyńska