09-12-2015 Mikołajki w 2a


W piątek 4 grudnia uczniowie klasy 2a zorganizowali klasowe mikołajki. Już po pierwszym dzwonku zaczęli  dekorować  choinkę w oczekiwaniu na prezenty. W tym roku zadaniem dzieci było przygotować prezent dla wylosowanej osoby. Wszystkie upominki miały być własnoręcznie wykonane przez dzieci.  Bardzo trudno było uczniom utrzymać w tajemnicy  komu będą przygotowywać prezent, jednak spisali się doskonale i do dnia mikołajek nikt niczego się nie dowiedział.


Kiedy choinka była już ubrana nagle do drzwi sali zapukał cudowny gość. Był to św. Mikołaj, który podczas miłej rozmowy rozdawał dzieciom słodycze i pomógł w rozdaniu upominków.


Radości uczniów nie było końca. Każdy z zaciekawieniem rozpakowywał swój prezent lub tłumaczył obdarowanej osobie jak go przygotowywał. Wszystkie prezenty idealnie  dopasowane były do zainteresowań  dzieci.


Po emocjach związanych z prezentami rozpoczęły się podchody. Jest to coroczna, mikołajkowa tradycja klasy. Szukając śladów w szkole dzieciaki odwiedziły między innymi jadalnię, pokój nauczycielski oraz  salę klasy 3b. Na końcu wyprawy czekały na wszystkich słodkie niespodzianki.


Oprócz pomocy w przygotowywaniu prezentów rodzice mieli także udział  we wprowadzeniu uczniów w świąteczny klimat. 

W godzinach popołudniowych do klasy przybyły mamy, które pomogły  udekorować salę w zimowe i świąteczne ozdoby.


Życzymy Wszystkim, aby czas nadchodzących świąt był  tak radosny  jak  nasze mikołajki.
Klasa 2a