11-12-2015 Let the Music Play


Dnia 8 grudnia odbyła się pierwsza edycja programu muzycznego pod hasłem Let The Music Play. Zaprosiliśmy do wspólnego muzykowania Szkołę Muzyczną z Nadarzyna. W auli szkolnej, przez ponad godzinę, uczniowie klas IV – VI mogli słuchać utworów instrumentalnych i wokalnych w wykonaniu uczniów z naszej szkoły jak również gości z Nadarzyna. 

W programie znalazły się utwory instrumentalne:
Blowing In The Wind [gitary], 
Yellow Submarine [gitary], 
Titanic [gitary]
Harry Potter [flet+gitary]
Składanka ‘The Best of AC/DC’ [gitary + perkusja]
Piraci z Karaibów [flet + gitary + perkusja]

Oprócz utworów instrumentalnych wysłuchaliśmy kilku piosenek w wykonaniu uczniów obu szkół jak również nauczycielek SP Rusiec: Agnieszki Siwiec i Anity Szopy.

Trouble Is A Friend (Lenka) – Zuzia Kłak i Zuzia Posadzy
Roar (Katy Perry) – Matylda Konarska z chórkiem
I wouldnt mind (HE IS WE) – Marta Idasiak
Can You Feel The Love Tonight (Król lew) – Kuba Rybkowski
W moim magicznym domu (Hanna Banaszak) – Agnieszka Siwiec
Dream a Little Dream of Me (The Mamas and The Papas) – Anita Szopa

Bardzo się cieszymy, że w ten sposób rozpoczęliśmy owocną współpracę ze Szkołą Muzyczną w Nadarzynie i mamy nadzieję, naszą nową szkolną tradycję. Warto nadmienić, że od Szkoły Muzycznej otrzymaliśmy dwie gitary, które są wykorzystywane w zajęciach kół gitarowych w naszej szkole. Bardzo dziękujemy Pani Dyrektor Szkoły Muzycznej Izie Malec za przybycie z grupą uczniów i nauczycieli do naszej szkoły i Panu Dyrektorowi Markowi Dołędze za wsparcie i tworzenie możliwości na tego typu działalność, która daje tyle satysfakcji uczniom i nauczycielom.

Tadeusz Rzepniewski