22-12-2015 Gminnym Konkursie Kolęd i Pastorałek


"Niechaj ziemię rozśpiewa kolęda,
Każdy dom i każdego z nas,
Niechaj piękne Bożonarodzeniowe Święta
Niosą wszystkim betlejemski blask".

Już po raz drugi w progi naszej szkoły zawitali uczniowie z pobliskich szkół, by wziąć udział w Gminnym Konkursie Kolęd i Pastorałek. Poziom wykonania utworów był bardzo wysoki, a zaangażowanie i wrażliwość uczestników godna podziwu. Z wielką przyjemnością słuchaliśmy dźwięków tradycyjnych kolęd i współczesnych pastorałek. Dzieci śpiewały, grały i tańczyły. Na scenie pojawiły się aniołki, Mikołaje i pastuszkowie. Jury nie miało łatwego zadania. Po podliczeniu punktów przyznano następujące
miejsca:

W kategorii klas I- III najlepszym solistą okazał się Antoni Orłowski ze Szkoły Podstawowej w Nadarzynie, drugie miejsce zajęli Oliwia Bartosiewicz ze Szkoły Podstawowej w Młochowie i Emilia Osial ze Szkoły Podstawowej w Ruścu.
W kategorii zespoły I miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Ruścu, II miejsce Szkoła Podstawowa z Woli Krakowiańskiej, III miejsce Szkoła Podstawowa z Nadarzyna.

Najlepszym solistą w kategorii klas IV- VI został Kajetan Wójcik ze Szkoły Podstawowej w Młochowie, II miejsce Dawid Kharel ze Szkoły Podstawowej w Nadarzynie, III miejsce Piotr Gospodarczyk ze Szkoły Podstawowej w Ruścu. W kategorii zespoły klas IV- VI pierwsze miejsce zajęła Szkoła Podstawowa z Nadarzyna, drugie miejsce Szkoła Podstawowa z Woli Krakowiańskiej.

Szczególne podziękowania należą się nauczycielom za przygotowanie uczniów do konkursu i rozbudzanie w nich miłości do muzyki. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i zapraszamy na trzecią edycję konkursu za rok.