22-12-2015 I Kreatywny Bieg Mikołajkowy


I Kreatywny Bieg Mikołajkowy

W przedświąteczną sobotę, 19 grudnia odbył się I Kreatywny Bieg Mikołajkowy w Szkole Podstawowej w Ruścu. Do udziału zgłosiło się 43 zawodników, którzy rywalizowali w 3 kategoriach wiekowych:  0-10, 10-13 oraz 13-113 lat. Każdy biegacz miał za zadanie stawić się wczesnym rankiem w szkole w kreatywnym przebraniu o tematyce świątecznej.

To wspaniałe, rodzinne spotkanie zostało zorganizowane przez uczniów uczęszczających na zajęcia koła kreatywnego, ich trenerów oraz niezastąpionych rodziców, przy ogromnym wsparciu nauczycieli wychowania fizycznego.

Po rejestracji  uczennice naszej szkoły,  przy niewielkim wsparciu pani Moniki Karczmarzyk  poprowadziły rozgrzewkę, a pan Jacek Nowocień pokazał wszystkim zawodnikom  trasę biegu.

Trasa biegu (500m- dzieci, 1000m-dorośli) dla niektórych  biegaczy okazała się nie lada wyzwaniem, jednak  dzięki sprzyjającym warunkom pogodowym wszystkim udało się pokonać wyznaczony dystans. Kibicujący widzowie mieli okazję zobaczyć  wspaniałą świąteczną paradą pełną św. Mikołajów, ozdób choinkowych i reniferów.

 

A oto  zwycięzcy :

Kategoria 0-10

I miejsce – Maksymilian Howorus

II miejsce  - Ania Andrzejewska

III miejsce  - Nikola Omen

Kategoria 10-13

I miejsce - Dagmara Steć

II miejsce - Zuzia Posadzy

III miejsce Adam Flak

Kategoria 13-113

I miejsce  Tomasz Posadzy – tata Zuzi

II miejsce  - Michał Krawczyk – tata Kuby i Bartka

III miejsce  - Sławomir Wojno – tata Zuzi

IV miejsce w biegu zajęła labradorka Dora i jej właściciel, p. Marcin Kwiatkowski - tata Tomasa z klasy 1.

 

Wszyscy uczestnicy biegu otrzymali pamiątkowe medale i drobne upominki.

Oprócz rywalizacji sportowej organizatorzy przygotowali konkurs na najbardziej kreatywne przebranie o tematyce świątecznej. Ponieważ wszyscy uczestnicy biegu zadbali o choćby niewielki świąteczny akcent w swoim sportowym stroju, wytypowanie zwycięzcy nie było łatwym zadaniem. Nasi kreatywni uczniowie po naradzie wytypowali zwycięzców. Zostali  nimi: Nikola Omen przebrana w strój diabelskiego aniołka oraz p. Artur Szopa, który zaskoczył wszystkich  pokonując trasę  przebrany  za szopkę bożonarodzeniową.

Wszyscy uczestnicy biegu oraz przybyli goście w czasie spotkania mogli posilić się w Kreatywnej Kawiarence przygotowanej przez panią Miłkę Lachendro-Frugę oraz rodziców naszych uczniów. Aby uatrakcyjnić zakupy, każdy po rejestracji mógł wymienić  dowolną kwotę na przygotowaną specjalnie z myślą o tym wydarzeniu  walutę DI.  Za DI-ajki  kupowano przepyszne ciasta, owoce, herbatę, kawę oraz gorące kakao.

Zebrana kwota przeznaczona zostanie na wyjazd uczniów koła kreatywnego na XI Ogólnopolską Olimpiadę Kreatywności Destination Imagination „Oczyma Wyobraźni” , która odbędzie się w kwietniu we Wrocławiu.

Bardzo dziękujemy uczniom i  ich rodzicom za przygotowanie  kawiarenki, nauczycielom wychowania fizycznego  p. Monice Karczmarzyk i p. Jackowi Nowocieniowi za przygotowanie i poprowadzenie biegów oraz paniom  Monice Moczulskiej, Iwonie Michnowskiej oraz Justynie Tyneckiej za pomoc podczas rejestracji zawodników i wymianie „waluty”.

Szczególe podziękowania kierujemy także do p. Arkadiusza Kilińskiego, który jako ratownik medyczny czuwał nad bezpieczeństwem uczestników zabawy. Na szczęście, ani razu jego umiejętności nie musiały być wykorzystywane w praktyce.

Cieszymy się, że uczestnicy znaleźli czas w przedświątecznym szale, aby spędzić ten sobotni poranek promując aktywność fizyczną w kreatywnym wydaniu. Mamy nadzieję, że spotkamy się za rok w równie wesołej, sportowej atmosferze.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy pomagali w organizacji i przeprowadzeniu Biegu. Spotkaliśmy się wszyscy ze świadomością, że cała zabawa ma na celu zebranie funduszy na wyjazd dzieciaków na XI Olimpiadę Kreatywności. Po raz pierwszy organizowałyśmy taki bieg, ale rodzinna atmosfera, serdeczność i wzajemna życzliwość będzie tym, co będzie nam wszystkim towarzyszyć jeszcze przez jakiś czas. To będą, mamy nadzieję, miłe wspomnienia dla wszystkich, którzy pojawili się w Szkole Podstawowej w Ruścu w sobotni poranek.