13-01-2016 Kiermasz bożonarodzeniowy 2015


Kiermasz świąteczny, który jak co roku zaangażował wszystkich, zakończył się sukcesem. Jak zwykle do pracy ruszyli i mali i duzi. Każde dziecko w szkole własnoręcznie wykonało jakąś dekorację. Bardzo dziękuję wychowawcom i rodzicom, którzy i w tym roku chętnie wsparli swoje (i nie tylko) pociechy i wspólnie z nimi tworzyli piękne przedmioty. Myślę, że serce włożone w tę pracę było doskonale widać. Aniołki, mikołaje, kartki świąteczne, różnego rodzaju zawieszki, łańcuchy choinkowe, bombki, stroiki świąteczne, świece... Wszystkie one znalazły uznanie w oczach kupujących. Choinka ozdobiona takimi przedmiotami od razu nabiera innego charakteru. Dziękuję wszystkim uczniom za ogromny zapał i zaangażowanie. 
W tym roku odbyły się również warsztaty dla nauczycieli. Postanowiliśmy zrobić bombki ozdobione wstążkami i cekinami, choinki, świece oraz ozdobne wieńce. Praca nie była najłatwiejsza i zajęła nam mnóstwo czasu, ale efekt był świetny. 
Zebraliśmy wspólnie 2322 zł (kwota po odliczeniu kosztów materiałów)!!!
Jak zwykle połowę pieniędzy przeznaczymy na cel charytatywny a połowa zostanie w szkole dla Samorządu Uczniowskiego i będzie wykorzystana na potrzeby dzieci. 

         W zeszłym roku, dzięki tym pieniądzom zorganizowaliśmy m.in. dla wszystkich uczniów  atrakcje na Dzień Dziecka. Dzieci spotkały się również z paniami ze Stowarzyszenia „Szlakiem Tęczy”, któremu przekazaliśmy połowę zarobionych pieniędzy. Zobaczyły i usłyszały komu pomagają. Sądzę, że było to wartościowe doświadczenie. Panie ze Stowarzyszenia zorganizowały też niespodziankę: każda klasa dostała podziękowanie w formie dyplomu oraz słodycze, które otrzymało każde dziecko w okolicach Świąt Wielkanocnych.

Chciałabym serdecznie podziękować wszystkim, którzy w tym roku zajęli się organizacją i nadzorowaniem sprzedaży. Dziękuję p. Monice Karczmarzyk (niezastąpionej „wspólniczce” w tym całym zamieszaniu), Wychowawcom, Pani Iwonie Pokropek za przechowywanie gotówki i ciągłe donoszenie nowych, pięknych bombek, Paniom Woźnym, które nadzorowały i pomagały zorganizować miejsce sprzedaży oraz Panom: Wiesławowi i Markowi, którzy pomogli przetransportować wszystkie ciężkie stoły i regały.

Bardzo Wam dziękuję! 

Dziękuję również uczniom, którzy dyżurowali przy sprzedaży dekoracji. Jak zwykle można było na Was liczyć! Jeszcze raz dziękuję.

Zbliżają się ferie. Życzę więc wszystkim dobrego wypoczynku!

Dobromiła Lachendro-Fruga