12-11-2018 PODZIĘKOWANIE S. KATARZYNY GRZYBOWSKIEJ, SEKRETARKI MISYJNEJ


                                                                               Podkowa Leśna, 7.11.2018 r.

 Kochane Dzieci, Droga Młodzieży,

Już kolejny raz, w ramach Tygodnia misyjnego, dane mi było gościć w murach Waszej przepięknej szkoły. Wielką radością był dla mnie bezpośredni kontakt z Wami i możliwość podzielenia się tym, co Bóg dał mi przeżyć w ciągu 13 lat spędzonych na misjach w Rwandzie.

Bycie misjonarzem, to jak „choroba nieuleczalna” i choć obecnie służę misjom „na zapleczu”, w naszym Sekretariacie misyjnym w Podkowie Leśnej, to moje serce pozostało w Rwandzie. Rwandyjczycy już na zawsze „skradli” moje serce. Zawsze z radością i miłością o nich opowiadam, kiedy nadarzy się okazja. Wielką satysfakcją był dla mnie fakt, że wielu z Was tak dużo zapamiętało z tego, czym się z Wami dzieliłam w ubiegłym roku. To znaczy, że los rwandyjskich dzieci, tak bardzo różny od Waszego, głęboko zapadł w Wasze serca. Dziękuję Wam nie tylko za uważne słuchanie, ale również za konkretny gest pomocy.

Na ręce pani Krystyny Nowocień, jednej z Waszych katechetek, pragnę Wam serdeczne podziękować za Waszą ofiarę - 1592zł - złożoną na rzecz naszych misji. W imieniu Waszych Kolegów i Koleżanek z Czarnego Lądu pragnę Wam serdecznie podziękować w ich języku: Murakoze cyane!

Ofiarowana przez Was suma zostanie przeznaczona na dożywianie ponad stu dzieci z naszego przedszkola w Karama, w Rwandzie. Wielu z nich zostało doświadczonych głodem z powodu przedłużającej się pory suchej i braku deszczu. Ofiarowana przez Was kwota wystarczy na kilka worków mąki z sorgo, z której przygotowuje się bardzo pożywny napój dla dzieci. Wystarczy jej na miesiąc, albo i dłużej.

Jak mogliście sami zauważyć, dzieci rwandyjskie, pomimo trudnych warunków życia, są pogodne, radosne i pełne energii. Takiej postawy życzę również Wam. Niech czynienie dobra i dzielenie się z potrzebującymi, będzie dla Was źródłem wewnętrznej radości i doda Wam skrzydeł, aby jak najpiękniej przeżywać każdy dzień i każdą chwilę życia. Szczęść Boże!

W imieniu sióstr misjonarek i dzieci z Rwandy

s. Katarzyna Grzybowska - sekretarka misyjna