06-12-2018 6 grudnia - Dzień Anioła


Ciągle jeszcze istnieją wśród nas anioły. Nie mają wprawdzie żadnych skrzydeł, lecz ich serce jest bezpiecznym portem dla wszystkich, którzy są w potrzebie. Wyciągają ręce i proponują swoją przyjaźń.          

Phil Bosmans

Mało osób wie, że 6 grudnia to Dzień Anioła. A to przecież takie niezwykłe święto… W naszej szkole dzisiejszy dzień upłynął w atmosferze dobroci i dostrzegania Anioła w każdej napotkanej osobie… Towarzyszyły nam refleksyjne myśli zamieszczone na gazetce ściennej. Każdego dnia pamiętajmy, że Anioły są wśród nas, spotykamy je co dzień, mają znajome twarze, bo Ziemskie Anioły... to osoby bardzo wrażliwe, miłe, troskliwe, chętnie służące innym pomocą. Chcą pomagać innym w rozwiązywaniu problemów, podnosić na duchu, uszczęśliwiać, czyli – czynić ten świat lepszym miejscem

Na lekcjach plastyki klasy siódme „udały się” na poszukiwanie dobra w człowieku… Jak widać na załączonej galerii prac plastycznych, uczniowie w niezwykłych interpretacjach przedstawili, że Aniołem jest każdy z nas!

Życie człowieka to wzajemna współpraca, pamiętajmy więc, że „każdy z nas jest aniołem, który ma tylko jedno skrzydło, jeżeli chcemy wznieść się ponad ziemię, musimy wziąć się za ręce…”

Przyjaciele jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać. (Antoine de Saint-Exupéry)

 

Krystyna Siemiątkowska – nauczyciel etyki; Ewelina Wasiluk – nauczyciel plastyki