05-11-2019 Dzień Języków


29.10.2019 odbyła się w naszej szkole kolejna edycja Dnia Języków. Klasy IV – VIII wylosowały kraj, który reprezentowały. Podobnie, jak  to było w roku ubiegłym, Dzień Języków przyjął formę konkursu. Klasy wykonały piękne, kolorowe gazetki zawierające ciekawostki o wylosowanych krajach z różnych dziedzin: geografii, historii, językach i kultury. Uczniowie ubrali się w barwy narodowe tych krajów, a niektórzy przygotowali rekwizyty, symbole narodowe a nawet przygotowali potrawy popularne w krajach, które reprezentowali.

Ważnym punktem tego święta był quiz zawierający 60 pytań dotyczących znanych postaci, miejsc, języków, przysłów i idiomów.

Jury oceniło gazetkę i stroje uczniów, a po podliczeniu punktów uzyskanych przez klasy ze wspomnianego quizu, wyłoni zwycięzców wśród klas. Podamy też nazwiska uczniów, którzy uzyskali najlepsze wyniki z quizu.

Jesteśmy przekonani, że Dzień Języków pomógł naszym uczniom dostrzec bogactwo językowe i kulturowe wielu krajów świata. Mamy nadzieję, że wszystkim podobały się gazetki, stroje oraz quiz przygotowany przez nauczycieli języków obcych i że spotkamy się na podobnym święcie w przyszłym roku.

Tadeusz Rzepniewski