18-11-2019 Z wizytą u Świętego Mikołaja


Czekaliśmy na tę wycieczkę z niecierpliwością. Dostaliśmy zaproszenie do Bombkolandii. Jak się okazało jest to magiczne miejsce niedaleko Warszawy, które łączy dwie wycieczki o tematyce świąt Bożego Narodzenia: Krainę Świętego Mikołaja oraz wizytę w fabryce ozdób choinkowych.

W trakcie pobytu w Bombkolandii czekały na nas następujące atrakcje:

Pokaz jak powstają szklane ozdoby choinkowe - dowiedzieliśmy się i zobaczyliśmy, jaką pracę trzeba wykonać by powstała bombka - wydmuchanie szkła palnikiem, przygotowanie bombki szklanej do dekoracji (srebrzenia) oraz końcowe dekorowanie ozdoby.

Malowanie bombek - dostaliśmy dwie szklane bombki, które samodzielnie ozdobiliśmy za pomocą kleju, pędzelków, brokatu oraz tajemniczego urządzenia o nazwie flokarka. Udekorowane bombki zapakowane w pudełeczko dostaliśmy w prezencie.

Poczta Świętego Mikołaja – przyjechaliśmy naprawdę przygotowani, bo listy napisaliśmy już w szkole, następnie wrzuciliśmy je do skrzynki pocztowej Świętego Mikołaja.

Urządzenie do Mielenia Złych Uczynków – niektórzy  z nas mieli jakieś grzeszki na sumieniu. Jednak nikt nie musi się o nich dowiedzieć! Wystarczyło, że spisaliśmy złe uczynki na czarodziejskiej kartce i wrzuciliśmy do czarodziejskiej skrzyni, która zniszczyła nasze grzeszki i wysłała je w zapomnienie.

Wizyta w Gabinecie Świętego Mikołaja – to niezapomniane doświadczenie. Oglądaliśmy Świętego Mikołaja przy jego codziennej pracy. Mogliśmy porozmawiać z Mikołajem i powtórzyć wiadomości o tradycjach świątecznych. Święty Mikołaj był bardzo miły i uśmiechnięty, zapewnił nas, że i w tym roku o nas nie zapomni. Będziemy czekać i wypatrywać jego nadejścia.

Uczniowie klasy drugiej c, Wioletta Kubicka,  Agnieszka Górska