11-12-2019 Rodzice czytają dzieciom w I b - kolejne spotkanie


Uczniowie klasy I b to prawdziwi fani dobrej literatury. W tej kwestii niewątpliwie duży wkład ma mama Milenki, która odwiedziła nas aż trzy razy. Pani Madziu, spotkania z Panią to dla nas inspiracja i drogowskaz, który prowadzi nas w odpowiednim kierunku. Pani Magda podczas naszych spotkań zapoznała nas z niesamowitymi książkami. Wiemy już, że szkoła to miejsce, którego na pewno nie należy się obawiać, że z każdym problemem możemy zwracać się do nauczycieli i innych pracowników, że tutaj zaczyna się prawdziwa przygoda, że tutaj rodzą się przyjaźnie. Książka " Szkoła jest super”,  M. Mundy, w przekładzie Krzysztofa Kurka to nic innego jak garść dobrych rad dla młodych adeptów nauki. Bo jak inaczej można zrozumieć słowa „Twój umysł jest jak chłonna gąbka. Dzięki temu możesz przyswajać i analizować wszelkie informacje oraz chłonąć wiedzę bez ograniczeń! Realizować wszelkie pomysły, jakie tylko przyjdą ci do głowy. Szkoła jest super właśnie wtedy, gdy masz otwarty umysł oraz chęć poznawania świata i dzielenia się wiedzą. Pamiętaj o tym!”. Nauka może być zabawą? Tak, bo jeśli naprawdę się postaramy, „zainteresujemy się tym, czego akurat się uczymy, znacznie łatwiej będzie nam się skupić”.

Wspieranie dzieci w budowaniu właściwej samooceny w istocie sprowadza się do tego, by pomagać im być sobą. To z kolei oznacza okazywanie im każdego dnia, jak wiele dla nas znaczą, że są wyjątkowe i ważne oraz jak bardzo je kochamy, po prostu za to, że są. Kolejna książka, którą mieliśmy przyjemność i okazję poznać mówi o poczuciu własnej wartości. Autor pomaga nam zauważać własną wyjątkowość, budować swój wizerunek i poczucie własnej wartości, a także mówi o tym jak przygotowywać się do sytuacji mogących stanowić wyzwanie. Każde dziecko na świecie jest wyjątkowe i wspaniałe! Ma różne zdolności i wiele cudownych cech. I każde zasługuje na to, by z pełnym przekonaniem twierdzić: "Jak fajnie być mną!". Ta ciekawa i optymistyczna lektura naprawdę pomaga to zrozumieć.

Ostatnia – w wydaniu Pani Magdy książka opowiada o temacie bardzo nam bliskim. „Jak oderwać się od technogadżetów” to pozycja obowiązkowa zarówno dla dzieci, jak i ich rodziców. Nawet dorośli wiedzą jak trudno jest czasem odróżnić świat realny od świata wirtualnego i jak łatwo w tym ostatnim zatracić się na dobre. Wszyscy musimy pamiętać, że ani najciekawsza gra, ani najlepszy program nie zastąpią przyjaciela czy rodziny, że rzeczywistość, którą można dotknąć, posmakować, poczuć jest lepsza i wartościowsza niż ta wykreowana na ekranie.

Pani Magdo, jeszcze raz serdecznie dziękujemy, to były niezwykle ciekawe spotkania. I jedno jest pewne – nie damy o sobie zapomnieć.

 

Pani Kasia i uczniowie klasy I b