22-03-2016 Z wizytą na Olimpie


Uczniowie z klasy V c wraz z muzą KLIO, zabrali przedszkolaków w podróż wehikułem czasu do starożytnej Grecji. Piątoklasiści przebrani za greckich bogów przedstawili informacje o wierzeniach starożytnych Greków, kolonizacji, polityce, filozofii, olimpiadach a także o architekturze i teatrze greckim. To była niezwykle ciekawa lekcja historii podczas, której sześciolatkowie poznali atrybuty bogów i pojęcia związane ze starożytną Helladą tj.:polis, igrzyska w Olimpii, wieniec laurowy, demokracja, maski, koturny, kolonie, Hellenowie, itp. Podczas zajęć przedszkolaki chętnie udzielali odpowiedzi i brali aktywny udział w zajęciach. Na zakończenie historycznego spotkania otrzymali rysunek do pokolorowania przedstawiający Hermesa- posłańca bogów.                                                                                                                                                                          

Bardzo dziękujemy piątoklasistom za przygotowanie plakatów i strojów z okazji Dnia Greckiego a grupie przedszkolnej i pani Beacie Gałek za wspólnie spędzony czas i aktywny udział w zajęciach.

W Dniu Greckim wzięli również uczniowie klasy Va i Vb , którzy na forum klasy prezentowali efekty swojej pracy a także uczestnicy koła historycznego, którzy wzięli udział w quizie o starożytnej Grecji. Wszystkim serdecznie dziękuje i gratuluję!

Ewelina Wasiluk /muza KLIO/- nauczycielka historii