25-01-2017 LET THE MUSIC PLAY


24 stycznia 2017 roku w Szkole Podstawowej w Ruścu odbyła się druga edycja spotkania muzycznego pod hasłem Let The Music Play. Do szkoły przybyli przedstawiciele Szkoły Muzycznej z Nadarzyna wraz z dyrektorem, Panią Izą Malec. Podobnie jak to było w zeszłym roku, wysłuchaliśmy kilku utworów instrumentalnych i piosenek w wykonaniu zarówno uczniów jak i nauczycieli. Rozpoczęły Ewa Kilińska i jej siostra Alicja, które zagrały na fortepianie w duecie. Kolejne pianistki to Natalia Polańska, Maria Persa i Marianna Andrzejczyk. Julia Wańska zagrała na skrzypcach Odę do radości  i melodię z filmu Titanic, a na gitarze klasycznej zagrali Piotr Bielak i Wiktoria Niska. Pan Tadeusz Rzepniewski, który prowadzi koło gitarowe, przygotował sześcioro uczniów do zagrania trzech utworów: Besame Mucho, Sailing i The Sound of Silence. Z kolei nauczycielka muzyki z naszej szkoły Anna Matuszewska, zaprezentowała niewielki instrument piccolo, na którym zagrała utwór Badineria Jana Sebastiana Bacha, a następnie wraz z Tadeuszem Rzepniewskim, który akompaniował na gitarze, zagrała na flecie poprzecznym piękny utwór Time To Say Goodbye.

W dalszej części programu słuchaliśmy piosenek. Rozpoczął chór kilku nauczycielek z naszej szkoły, które zaskoczyły wszystkich pięknym, mocnym sopranem.  Uczennica klasy IV a Marta Rytel zaśpiewała piosenkę z repertuaru Eweliny Lisowskiej Nieodporny rozum. Na perkusji zagrał Kacper Suchodolski, a na gitarze Tadeusz Rzepniewski, który też towarzyszył pozostałym wykonawcom. Maja Kwaśny zaśpiewała Nieodkryty Ląd  Podulki, tym razem z perkusistą Marcinem Polańskim.  

Na koniec dwie piosenki zaśpiewały nasze uzdolnione nauczycielki. W wykonaniu Anity Szopy usłyszeliśmy piękną, nastrojową piosenkę Will You Still Love Me w wersji Amy Winehouse, a Monika Rębiś zakończyła nasze muzyczne spotkanie bardziej żywiołową piosenką LP Lost On You.

Wszyscy wykonawcy zasłużyli na gromkie brawa, których zresztą nie zabrakło. Dziękujemy też Panu Czarkowi Kowalskiemu za pomoc techniczną i czuwanie nad jakością dźwięku. Fakt, iż coraz więcej uczniów i nauczycieli występuje grając lub śpiewając pokazuje, że muzyka jest pięknym spoiwem mocno łączącym pokolenia i sprzyjającym dobrej atmosferze i wspólnej zabawie. Dziękujemy Dyrekcji obu szkół za współpracę i pomoc w organizacji tego wydarzenia. Do zobaczenia na kolejnej edycji spotkania Let The Music Play w przyszłym roku.

Tadeusz Rzepniewski