07-03-2017 MISTRZOSTWA POWIATU PRUSZKOWSKIEGO W PIŁCE SIATKOWEJ DZIEWCZĄT

W poniedziałek, 6 marca, damska reprezentacja naszej szkoły i gminy Nadarzyn w piłce siatkowej wyjechała na Mistrzostwa Powiatu. Zawody odbywały się w Pruszkowie w Szkole Podstawowej nr 8. Każda gmina w powiecie pruszkowskim wystawiła swoje reprezentacje tj.: SP 8 Pruszków, SP Michałowice, SP 1 Brwinów, SP Sękocin (z gminy Raszyn), PS Piastów i SP Rusiec (gmina Nadarzyn). 6 zespołów na początku rywalizowało ze sobą w dwóch grupach. Nasze reprezentantki były rozstawione w grupie B z Piastowem i Brwinowem. Pierwszy mecz z Piastowem poszedł niewiarygodnie gładko i nasze uczennice wygrały go 25:9 i 25:10. Drugi mecz w grupie ze szkołą z Brwinowa rozegrały w trzech setach również wygrywając go 25:9, 18:25 i 15:11. W finale dziewczętom przyszło zagrać z gospodarzem zawodów, ale nawet ten nie dał rady uczennicom z Ruśca i zawodniczkom GLKS Nadarzyn. Zwycięstwo przyszło szybko po dwóch setach 25:10 i 25:20. Wygrana w tym turnieju oznacza dla naszych reprezentantek udział w Mistrzostwach Międzypowiatowych.