25-05-2017 Co się działo w 2 d?


Dawno nie zdawaliśmy relacji z wydarzeń w naszej klasie.  Byliśmy bardzo zajęci, tak wiele się działo. Jeszcze w kwietniu odwiedziła nas mama Dominika, która swoimi opowieściami o Madagaskarze i językach na świecie wprawiła nas z zdumienie. Teraz już wiemy, jak wygląda życie w tak odległym od nas zakątku świata. Wcześniej Madagaskar kojarzył nam się przede wszystkim z królem Julianem. Mogliśmy też zobaczyć i dotknąć wielu tamtejszych wyrobów takich jak wyplecione koszyki czy garnki. Bardzo dziękujemy za to doświadczenie.

Wizyta mamy Dominika zainspirowała nas do dzielenia się swoją wiedzą na forum klasy. Każdy z nas przecież czymś się interesuje i ma wiele do opowiedzenia kolegom i koleżankom. Posypały się autorskie lekcje uczniów. Pierwszy był Mikołaj, który wprowadził nas w świat baseballu, gry bardzo popularnej za oceanem, a u nas jeszcze mało znanej. Poznaliśmy podstawowe zasady gry. Wiemy tez jak nazywają się zawodnicy, a Maks nawet wyglądała jak zawodowy catcher. Mogliśmy też spróbować odbić piłkę, a także złapać ją tą wielką rękawicą. Baseball ma znowu być dyscypliną olimpijską. Może dzięki tej lekcji ktoś z nas zostanie sławnym zawodnikiem? Dziękujemy Mikołajowi!

W kolejnym tygodniu Kasia S. opowiedziała nam o Chorwacji. Przygotowała prezentację, pokazała flagę, położenie i ciekawe miejsca, które warto odwiedzić. Już wiemy, że jak chcemy zobaczyć rzymski amfiteatr, to nie musimy jechać do Włoch lecz możemy wybrać się do Chorwackiej Puli. Wiemy też dlaczego ulice w krajach południowych są takie wąskie. Dziękujemy Kasiu!

Na kolejną lekcję nie musieliśmy czekać długo. Szymon, Olaf i Oliwier przedstawili nam skomplikowane działanie silnika i to nie jednego tylko trzech różnych! Dowiedzieliśmy się jak wyglądają, gdzie są wykorzystywane i jak to się dzieję, że dzięki nim poruszają się np. samochody. Obejrzeliśmy tez film o historii kultowego samochodu Mustang.Dziękujemy wam bardzo!

25 maja odwiedził nas pan Mateusz, z którym rozmawialiśmy o hałasie i muzyce. Przyniósł ze sobą ciekawe instrumenty i z wykorzystaniem tych, które mieliśmy w klasie tworzyliśmy zarówno muzykę jak i hałasowaliśmy. Jutro dalsza część naszej muzycznej przygody. Podobno mamy tworzyć własne instrumenty… i skomponować własny utwór. To może być naprawdę ciekawe!

Marta Tadeusiak