06-01-2018 Orszak Trzech Króli 2018


To już nasze czwarte wspólne świętowanie Bożego Objawienia, popularnie nazywanego Świętem Trzech Króli. Razem z Mędrcami ze Wschodu wyruszyliśmy, idąc ulicami miasta, by pokłonić się i oddać cześć i uwielbienie Bogu przychodzącemu w Dziecięciu, a narodzonemu z Maryi Panny u boku Józefa. Ta społeczno-religijna inicjatywa zyskuje z roku na rok coraz większą popularność. Już ponad sześćset miast w Polsce organizuje Orszaki. Inicjatywa rozszerza się również na inne kraje i kontynenty. 

Jako szkolna społeczność należeliśmy do orszaku króla Baltazara. Zorganizowaliśmy mansjon stajenki na głównej scenie oraz mieliśmy zaszczyt reprezentować Świętą Rodzinę. Najmłodszym uczestnikiem Orszaku i zarazem małym Jezusem był  czteromiesięczny Jerzyk Stochlak. Jako dwórki i rycerze bardzo licznie uczestniczyli nasi uczniowie oraz ich rodzice i całe rodziny z ciociami, wujkami, babciami i dziadkami, tworząc pokaźną świtę królewską.

Ten religijny wymiar przeżywania Święta Trzech Króli bardzo pięknie przekłada się na całą lokalną społeczność, integrując wszystkie jej środowiska - zarówno przez organizację Orszaku, jak i wspólne świętowanie.  Za to wszystko Bogu niech będą dzięki. Jemu chwała, hołd i uwielbienie. 

Krystyna Nowocień