01-03-2018 WIZYTA PIERWSZEJ DAMY


W dniu 1 marca 2018 roku naszą szkołę zaszczyciła wizytą Małżonka Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, pani Agata Kornhauser-Duda. Dyrekcja, pracownicy i uczniowie serdecznie powitali Pierwszą Damę i zaprosili do obejrzenia szkoły.

Pani Agata Kornhauser-Duda swoja wizytę rozpoczęła od udziału w lekcji języka polskiego w klasie siódmej b. Podczas zajęć uczniowie prezentowali wybrane  sceny „Zemsty” Aleksandra Fredry. Jak przyznała Pierwsza Dama, taka forma pracy nad lekturami szkolnymi jest niezwykle ciekawa, przyjemna dla uczniów oraz kształci ich kompetencje osobiste i społeczne.

Następnie Małżonka Prezydenta udała się do uczniów edukacji wczesnoszkolnej oraz oddziałów przedszkolnych. Z uczniami klasy trzeciej d wymyślała bajkę, a z przedszkolakami rozmawiała o wymarzonych zawodach i bezpieczeństwie na drodze. Grupa czterolatków zaprezentowała doświadczenia, które wykonywane były podczas tygodnia naukowego.

Kolejnym etapem wizyty Pani Agaty Kornhauser-Dudy była lekcja języka niemieckiego, na której była gościem specjalnym. Wspólnie z uczniami ćwiczyła umiejętność zadawania pytań i stosowania zwrotów grzecznościowych. Młodzież była bardzo zainteresowana życiem Pierwszej Damy, młodzi ludzie pytali o Jej codzienne obowiązki oraz plan dnia.

Pani Prezydentowa wzięła również udział w cyklicznej lekcji bibliotecznej, podczas której przeczytała uczniom klasy drugiej b fragmenty mitu „Bellerofont i Pegaz”. Pani Agata Kornhauser-Duda  przyjęła upominki przygotowane przez uczniów, podziękowała za wizytę i z radością założyła naszyjnik wykonany przez uczennice klasy siódmej.

Na zakończenie spotkała się z nauczycielami na krótkiej rozmowie.

Agnieszka Blat