17-01-2019 II Konkurs Kolęd i Pastorałek dla dzieci w wieku przedszkolnym


10 stycznia w Szkole Podstawowej w Ruścu odbył się II Konkurs Kolęd i Pastorałek pod hasłem “W Betlejemskiej szopie”, organizowanym dla dzieci w wieku przedszkolnym.  Dla naszych przedszkolaków było to niesamowite przeżycie, gdyż gościliśmy w naszej szkole koleżanki i kolegów z pobliskich przedszkoli z terenu gminy Nadarzyn. Celem konkursu było kultywowanie i rozwijanie tradycji wspólnego kolędowania oraz popularyzacja polskich kolęd i pastorałek, kształtowanie pewności siebie przez wystąpienia publiczne a także integrowanie środowisk przedszkolnych. W konkursie wzięło udział 27 dzieci z 7 przedszkoli z terenu naszej gminy prezentując pastorałki i kolędy w duetach bądź solo. Wśród repertuarów znalazły się też takie, które były znane i śpiewane przez publiczność. W skład jury wchodzili reprezentanci poszczególnych placówek, oceniając wystąpienia dzieci w 4 kategoriach: wybór odpowiedniej kolędy/pastorałki, opanowanie pamięciowe tekstu i melodii, czystość i poprawność wykonania, ogólne wrażenie artystyczne. Wśród uczestników konkursu wyodrębniono 3 miejsca w dwóch kategoriach wiekowych: 

 3 - 4 latki 

1 miejsce: Emma Kotlarz z Niepublicznego Przedszkola Sióstr Rodziny Maryi w Kostowcu 

2 miejsce:  Emilia Przybysz i Oliwia Guzek z Przedszkola Publicznego w Młochowie

3 miejsce:  Bartek Kuch i Zuzanna Stelmaszuk z Oddziałów Przedszkolnych w SP Rusiec / Ex aequo Grześ Głowacz  z Przedszkola Publicznego w Wolicy

 5 - 6 latki 

1 miejsce: Wiktoria Kowalska i Marysia Ruszczyk z Publicznego Przedszkola w Nadarzynie 

2 miejsce:  Sabina Szyjkowska z Przedszkola Publicznego w Wolicy

3 miejsce:  Karol Ganc i Natasza Bielińska z Niepublicznego Przedszkola "Jupik" / ex aequo Julia Gutaszewska i Jan Dziewulski z Niepublicznego Przedszkola "Maluch"

Pozostałe dzieci za przepiękne wykonanie przygotowanych kolęd i pastorałek otrzymały wyróżnienia i upominki ufundowane przez Urząd Gminy Nadarzyn oraz Szkołę Podstawową w Ruścu. Poczęstunek dla naszych gości został przygotowany przez rodziców z oddziałów przedszkolnych, którym serdecznie dziękujemy za zaangażowanie. Mamy nadzieję, że tradycja wspólnego śpiewania kolęd na dobre zagości w naszej placówce i będziemy mieli przyjemność gościć tak wspaniałych i utalentowanych młodych wokalistów na kolejnym konkursie. Wszystkim uczestnikom, opiekunom oraz przybyłym rodzicom dziękujemy za wspólnie spędzony czas i życzymy kolejnych sukcesów oraz rozwijania talentów i zamiłowania do muzyki wśród dzieci. Do zobaczenia za rok!  

Justyna Wyłupek, Dorota Sokołowska, Beata Dziewulska