04-02-2018 I Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek dla dzieci w wieku przedszkolnym pod hasłem "W Betlejemskiej szopie..."


31 stycznia 2018 r. w Szkole Podstawowej w Ruścu odbył się I Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek dla dzieci w wieku przedszkolnym pod hasłem „W Betlejemskiej szopie...”. Celem konkursu było popularyzowanie tradycji bożonarodzeniowych, kształtowanie wrażliwości na piękno polskich kolęd i pastorałek oraz rozwijanie umiejętności wokalnych dzieci. Konkurs podzielony został na dwie kategorie wiekowe 3 i 4-latki oraz 5 i 6-latki. W konkursie wzięło udział 6 placówek z Gminy Nadarzyn: Publiczne Przedszkole w Nadarzynie, Publiczne Przedszkole w Młochowie, Publiczne Przedszkole w Wolicy, Niepubliczne Przedszkole Sióstr Rodziny Maryi w Kostowcu, Niepubliczne Przedszkole „Jupik” z Nadarzyna oraz Oddziały Przedszkolne Szkoły Podstawowej w Ruścu. Organizatorzy, jury, opiekunowie i sami występujący byli pod wrażeniem poziomu, jaki zaprezentowali uczestnicy konkursu. Nie udało się też nie zauważyć pięknej scenografii przygotowanej i wykonanej przez pracowników naszej placówki, która świetnie komponowała się z poziomem wokalnym wykonawców, jak też współtworzyła wyśmienity, świąteczny nastrój.

W skład jury weszli przedstawiciele każdej placówki biorącej udział w konkursie. Oceniając występy dzieci jury brało pod uwagę następujące kryteria: dobór otworu, znajomość tekstu i melodii, czystość i poprawność wykonania oraz ogólny wyraz artystyczny. Po długich naradach postanowiono przyznać następujące miejsca oraz wyróżnienia:

W kategorii 3, 4-latków:

I miejsce – Hanna Sokołowska w utworze „Świeć gwiazdeczko”
II miejsce – Iga Świętochowska i Małgorzata Zaborowska w utworze „Hojka, hojka”
III miejsce – Hanna Bober w utworze „Gdy Śliczna Panna”
Wyróżnienie – Filip Jaworski w utworze „Przybieżeli do Betlejem”

W kategorii 5, 6-latków:

I miejsce – Zuzanna i Liliana Sójka w utworze „Nie płacz Jezu”
II miejsce – Krzysztof Tupikowski w utworze „Karawana”
III miejsce – Maria Ruszczyk w utworze „Przylecieli aniołowie”
Wyróżnienie – Maks Kopała i Zosia Talarek w utworze ”Pastorałka dla Mikołaja”, Ilona Kryszczuk w utworze „Lulajże Jezuniu”

Wszystkie dzieci pięknie zaśpiewały, kończąc tym samym okres Bożego Narodzenia, a po występach otrzymały z rąk Dyrektora Szkoły Podstawowej w Ruścu - p. Marka Dołęgi pamiątkowe dyplomy i upominki, a każda z placówek statuetkę.  

Nie ma nic piękniejszego niż najmłodsi tak pięknie wykonujący polskie kolędy i pastorałki, łzy kręciły się w oczach wielu oglądających występy.

Wszystkim uczestnikom spotkania serdecznie gratulujemy i zachęcamy do udziału w przyszłym roku.

 Dorota Sokołowska, Beata Dziewulska, Justyna Wyłupek - Organizatorki konkursu