15-04-2018 DRUGI SZKOLNY DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA BIBLII


Drugi Szkolny Dzień Głośnego Czytania Biblii jest odpowiedzią na ubiegłoroczną inicjatywę Kościoła, by eksponować, przypominać i celebrować Słowo Boże, które - jak określa Konferencja Episkopatu Polski - jest kodem kultury chrześcijańskiej, kodem wiary i całego naszego istnienia.

Pod hasłem „Weźmijcie Pismo Święte” już 12 kwietnia rozpoczęliśmy II Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego i obchody X Tygodnia Biblijnego. Nasza szkolno-biblioteczna akcja głośnego czytania odbyła się w czwartek i piątek, jeszcze przed Niedzielą Biblijną, głównie w bibliotece, którego miejsce i klimat sprzyja wszelkim czytelniczym działaniom.  

Przewodnim tekstem dla klas młodszych było stworzenie świata z Księgi Rodzaju, a dla  starszych fragmenty Ewangelii i ukazanie postaci św. Pawła, autora apostolskich listów. Dzieci nie tylko słuchały, czytały i doświadczały Bożego słowa przez śpiew, zabawę, tworzenie plastycznych kompozycji, rozwiązywanie zadań i łamigłówek, ale też  smakowały dzieł Bożej hojności. Rajskie szaszłyki nie tylko ładnie wyglądały, ale i niebiańsko smakowały. Uczniowie podzieleni na grupy zadaniowe mogli być biblijnym głosem opornego faraona, głosem posłusznego Mojżesza czy głosem miłosiernego Boga. Mogli zmierzyć się  literackim „bigosem biblijnym” oraz pląsać w rytm pięknej i wesołej muzyki.

Spontaniczność i radość okazywana przez dzieci pokazały, że ta niezwykła lekcja podobała się i co najważniejsze pobudzi uczniów do częstszego sięgania do różnych opracowań Biblii, którymi nasza szkolna biblioteka może się pochwalić.

Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom akcji spotkania z biblijnym słowem.

Krystyna Nowocień