28-10-2018 TYDZIEŃ MISYJNY W NASZEJ SZKOLE, 21-28 PAŹDZIERNIKA 2018


Podobnie jak w ubiegłych latach włączamy się – jak potrafimy najlepiej – w misyjne dzieła. To nasze zaangażowanie rozkłada się zwykle na parę etapów. Etap informacji i słuchania podczas misyjnych katechez. Etap zbierania fantów, pieczenia ciast, a potem ich sprzedawanie i jedzenie na „megakiermaszu” misyjnym. Zgromadzone wcześniej fanty uczniowie wykupują po 5, 2 lub po 1 zł. A jest przy tym uciechy co nie miara! Tej radości i zabawie przyświeca wzniosły cel, bo pomoc dzieciom w ośrodkach misyjnych ubogich krajów Afryki, Azji czy Ameryki. 

Dzięki siostrom misjonarkom, które już trzykrotnie gościły w naszej szkole, bliska jest nam afrykańska Rwanda, kraj tysiąca wzgórz. Siostry misjonarki prowadzą tam szkołę podstawową i zawodową, punkty medyczne czy niedawno powstałe przedszkole. Dzięki prezentacji siostry Katarzyny Grzybowskiej ze zgromadzenia Służek NPM Niepokalanej, które to zgromadzenie już ponad 40 lat posługuje na tym gorącym kontynencie, mogliśmy dowiedzieć się o zwyczajach, codziennym życiu, nauce, zabawie, pracy, obowiązkach i różnych problemach rwandyjskich dzieci. I to, co może najbardziej ujmuje serce, to fakt, że potrafią się śmiać, okazywać radość i cieszyć się każdym darem pomimo bardzo biednego i niełatwego życia. Dziękujemy za uśmiech rwandyjskiego dziecka, za czas i możliwość niesienia pomocy innym.

Dziękujemy rodzicom, bo dzięki ich pomocy i przychylności udało nam się kolejny raz zorganizować i przeprowadzić kiermasz misyjny. Ciasta, które pieką rodzice i dzieci są przepyszne J. Dziękujemy samorządowi uczniowskiemu, który samodzielnie włączył się w organizację kiermaszu. Zgromadzone fundusze zostaną w większości  przekazane na dzieła misyjne w  Rwandzie. Wszystkim z serca – Bóg zapłać.

Krystyna Nowocień