08-11-2018 TURNIEJ WIEDZY O TWÓRCACH NIEPODLEGŁOŚCI


W dniu dzisiejszym – w ramach obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości – odbył się szkolny Turniej Wiedzy o Twórcach Niepodległości.  

Pytania dotyczyły działalności wielkich Polaków, którzy współtworzyli Polskę, odrodzoną po 123 latach niewoli: Józefa Piłsudskiego, Ignacego Jana Paderewskiego, Romana Dmowskiego, Ignacego Daszyńskiego i Wincentego Witosa. Celem turnieju jest bliższe poznanie życia i twórczości tych wielkich Polaków, których rola w odzyskaniu i odbudowywaniu polskiej państwowości jest nieoceniona, którzy walczyli o to, byśmy teraz mogli żyć, pracować i uczyć się w wolnej Polsce. 

Turniej odbył się w formie interaktywnego quizu na platformie Kahoot, w którym oprócz wiedzy, ważna była szybkość udzielenia przez drużynę poprawnej odpowiedzi. 2 - osobowe drużyny odpowiadały równocześnie na takie same pytania zamknięte jednokrotnego wyboru (30 pytań). Punkty naliczane były automatycznie każdej drużynie, która udzieliła poprawnej odpowiedzi. Najwięcej punktów uzyskiwała drużyna, która poprawnej odpowiedzi udzieliła jako pierwsza. 

W turnieju wzięły udział następujące 2 - osobowe drużyny z klas ósmych: 

Magdalena Kłopocka i Julia Perendyk 

Martyna Brzezińska i Zuzanna Zembrzuska

Amanda Chrostek i Kinga Konarska

Zuzanna Kłak i Zuzanna Posadzy

Maria Kowalina i Julia Leszczyńska

Wiktor Gula i Hubert Sztyk

Igor Kacperski i Patryk Sosnowski 

Albert Wąsiewicz i Mateusz Zamojski

Jakub Perdjon i Andrzej Smołkowski

Mieliśmy okazję oglądać niezwykle emocjonującą rywalizacją. Turniej stał na bardzo wysokim poziomie. Wszyscy uczestnicy wykazali się wiedzą i znajomością działalności Twórców Niepodległości. Bezkonkurencyjne okazały się: Zuzanna Posady Kłak i Zuzanna Posadzy z VIII c, które wygrały turniej bezbłędnie! One zwyciężyły i stanęły się na najwyższym stopniu podium. Drugie miejsce zajęli: Wiktor Gula i Hubert Sztyk z klasy VIII b. Na trzecim miejscu uplasowały się Maria Kowalina i Julka Leszczyńska z klasy VIII c. 

Uczniowie zachwyceni ciekawą formą quizu na platformie Kahoot, wyrazili już dzisiaj chęć udziału w kolejnych rozgrywkach. A my gratulujemy zwycięzcom i wszystkim drużynom dzisiejszego turnieju!

 Krystyna Siemiątkowska – nauczyciel wiedzy o społeczeństwie, 

Justyna Zakrzewska - nauczyciel zajęć komputerowych i informatyki