15-05-2019 Wyniki Konkursu Wiedzy o Marii Skłodowskiej-Curie klas IV - VIII


W dniu 14 maja odbył się Finał Konkursu Wiedzy o Marii Skłodowskiej-Curie klas IV - VIII. Celem konkursu było bliższe poznanie przez uczniów życia i działalności uczonej oraz wartości intelektualnych, etycznych i społecznych przez Nią prezentowanych. Maria Skłodowska-Curie – Patron Szkoły, ceniona jest za odwagę i wytrwałość w realizowaniu wyznaczonych celów. Prezentuje Ona wartości, które są ponadczasowe: wiedzę, profesjonalizm, bezstronność oraz tolerancję i szacunek do drugiego człowieka. Ta wielka uczona skierowała do uczniów i nas wszystkich ponadczasowe słowa: Trzeba mieć wytrwałość i wiarę w siebie. Niczego w życiu nie należy się bać, należy to tylko zrozumieć.

Pytania dotyczyły życia i działalności Patrona szkoły – Wielkiej Polki i Patriotki, laureatki Nagrody Nobla w dziedzinie fizyki i chemii. Osiągnięcia naukowe uhonorowane nagrodami Nobla zapewniły tej wybitnej, lecz skromnej postaci trwałe miejsce w historii Polski, Europy i świata. Noblistka jest autorytetem w świecie nauki, a także wzorcem osobowym godnym naśladowania przez uczniów, wyrabiającym w nich chęć zdobywania i pogłębiania wiedzy.

Konkurs odbył się w dwóch kategoriach: klasy IV - V i klasy VI - VIII w formie interaktywnego quizu na platformie Kahoot, w którym oprócz wiedzy, ważna była szybkość udzielenia przez drużynę poprawnej odpowiedzi. 2 - osobowe drużyny odpowiadały równocześnie na takie same pytania zamknięte jednokrotnego wyboru (30 pytań). Punkty naliczane były automatycznie każdej drużynie, która udzieliła poprawnej odpowiedzi. Najwięcej punktów uzyskiwała drużyna, która poprawnej odpowiedzi udzieliła jako pierwsza. Mieliśmy okazję oglądać niezwykle emocjonującą rywalizacją. Turniej stał na bardzo wysokim poziomie. Wszyscy uczestnicy wykazali się ogromną wiedzą o życiu i działalności Marii Skłodowskiej-Curie.

Wyniki konkursu:

klasy IV - V

I miejsce  -  Maja Górska i Olaf Oleszkiewicz klasa V a

II miejsce - Maksymilian Górecki i Aleksander Stolarski klasa IV b

III miejsce - Julianna Kłak i Wiktoria Piotrowska klasa V c

klasy VI - VIII 

I miejsce -  Zuzanna Posadzy i Zuzanna Zembrzuska klasa VIII c

II miejsce - Michał Pawlica i Milena Szaraniec klasa VII a

III miejsce - Igor Kacperski i Gabriela Kuch z klasy VIII b

Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim drużynom biorącym udział w dzisiejszym turnieju!

 

Krystyna Siemiątkowska – nauczyciel wiedzy o społeczeństwie i etyki

Justyna Zakrzewska - nauczyciel zajęć komputerowych i informatyki