27-11-2019 Dzieci z oddziału przedszkolnego pomagają zwierzętom


Zima to najcięższy okres dla bezdomnych zwierząt. Nie wszyscy ludzie prawidłowo troszczą się o swoich czworonożnych przyjaciół. Często zapominają o ich istnieniu,  o właściwym traktowaniu. Wałęsające się zwierzęta, najczęściej bezdomne psy i koty, przekazywane są do schronisk dla zwierząt, gdzie znajdują schronienie, pokarm i opiekę weterynaryjną. Zwierzęta te często mają za sobą bardzo przykre doświadczenia.

Po raz kolejny w naszym przedszkolu została przeprowadzona akcja dobroczynna pt. „Pomagamy zwierzętom”, zorganizowana tym razem na rzecz zagubionych zwierząt z terenu Nadarzyna - „Zwierzyna z Nadarzyna”. Celem akcji było uwrażliwienie dzieci na problemy i potrzeby zwierząt. Dzieci wykazały ogromną wrażliwość i z dużym zaangażowaniem opowiadały o tym, w jaki sposób pomagają zwierzętom.

Dnia 19 listopada 2019r. dzieci z grupy 6 - latków „Sówki mądre główki” uczestniczyły w spotkaniu z przedstawicielem Straży Gminnej p. Joanną Romanowską  opiekującą się porzuconymi i zagubionymi zwierzętami z teremu gminy Nadarzyn. Pani Joanna opowiedziała dzieciom jaką pełni funkcję, w jaki sposób opiekować się zwierzętami, na czym polega adopcja zwierząt oraz  jak należy rozumieć różne sygnały przekazywane nam przez zwierzęta.

Zaproszony gość serdecznie podziękował za zgromadzoną karmę dla zwierząt, którą dzieci przekazały w miesiącu listopadzie w ramach akcji przedszkolnej „Zwierzyna z Nadarzyna”. Główną atrakcją podczas spotkania było kolorowanie tekturowych domków dla kotów .

 Dziękujemy wszystkim dzieciom i rodzicom za zaangażowanie. Wierzymy, że dzięki tego typu akcjom, nasi wychowankowie nie pozostaną obojętni na krzywdę, jaka spotyka porzucone zwierzęta.

Beata Dziewulska i Marta Lesiewicz