06-01-2020 Festiwal Kolęd i Pastorałek "Na świąteczną nutę"


19 grudnia, w naszej szkole odbył się Festiwal Kolęd i Pastorałek „Na świąteczną nutę”, którego głównym celem było zachęcenie wszystkich do wspólnego śpiewania,  podtrzymanie dobrej,  polskiej tradycji i uwrażliwienie Nas wszystkich na piękno i wymowę tych chwytających za serca, kruszących mury obojętności pieśni.

Jednym z najpiękniejszych zwyczajów bożonarodzeniowych jest śpiewanie kolęd. Kolędy stanowią cenny skarb w naszym dziedzictwie kulturowym. W okresie Bożego Narodzenia, a szczególnie w wieczór wigilijny radują serca Polaków, pogłębiają więź rodzinną i narodową. Wspólne kolędowanie zbliża ludzi, buduje między nimi uczucia, daje poczucie więzi. Kolędy są przepełnione ciepłem, dobrem i miłością. Tym wszystkim czego nam na co dzień coraz częściej brakuje.

Na naszym festiwalu królowały wspaniałe utwory. Młodzi wykonawcy zaprezentowali nam ich przekrój, od najdawniejszych, staropolskich, do tych współczesnych, od liturgicznych do pastorałek.

Jury stanęło przed nie lada wyzwaniem. Dobór repertuaru, poziom wykonania oraz interpretacje utworów, jak również przygotowane choreografie nie ułatwiały zadania. Uczestnicy naszego festiwalu zaprezentowali przed nami prawdziwy kunszt wokalno - sceniczny. Mieliśmy niewątpliwą przyjemność gościć na naszej scenie uczniów szkół podstawowych z terenu Gminy Nadarzyn, jak również uczniów Szkoły Podstawowej z Nowej Wsi.

Jury w składzie:

 - Dariusz Zwoliński – Wójt Gminy Nadarzyn;

 - Kamila Michalska – Dyrektor NOK w Nadarzynie;

 - Krystyna Masłowska – Dyrektor GODM „Tęcza” w Nadarzynie;

 - Agnieszka Blat – Wicedyrektor Szkoły Podstawowej im. M. Skłodowskiej-Curie w Ruścu, przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

KATEGORIA I (KLASY I-III)/ SOLIŚCI:

NAGRODA GŁÓWNA: Basia Matuszewska, uczennica Szkoły Podstawowej w Nadarzynie;

WYRÓŻNIENIE: Magdalena Krzysztosiak, uczennica Szkoły Podstawowej w Woli Krakowiańskiej

KATEGORIA I (KLASY I-III)/ ZESPOŁY:

NAGRODA GŁÓWNA: Zespół „Wesołe nutki” ze Szkoły Podstawowej w Nadarzynie;

WYRÓŻNIENIE: Zespół „Nuteczki” ze Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi

KATEGORIA I (KLASY IV-VI)/ SOLIŚCI:

NAGRODA GŁÓWNA: Kuba Maliszewski, uczeń Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi;

WYRÓŻNIENIE: Marika Mintzberg, uczennica Szkoły Podstawowej w Woli Krakowiańskiej

KATEGORIA I (KLASY IV-VI)/ ZESPOŁY:

NAGRODA GŁÓWNA: Chór REM (radość, muzyka, emocje) ze Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi;

WYRÓŻNIENIE: Trio, ze szkoły Podstawowej w Młochowie

KATEGORIA I (KLASY VII-VIII)/ SOLIŚCI:

NAGRODA GŁÓWNA: Marysia Persa, uczennica Szkoły Podstawowej w Ruścu;

WYRÓŻNIENIE: Magda Grądalska, uczennica Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi

KATEGORIA I (KLASY VII-VIII)/ ZESPOŁY:

NAGRODA GŁÓWNA: Chór ze Szkoły Podstawowej w Ruścu;

WYRÓŻNIENIE: Chór ze Szkoły Podstawowej w Nadarzynie.

NAGRODĘ DYREKTORA Szkoły Podstawowej im. Marii Skłodowskiej Curie tegorocznego Festiwalu Kolęd i Pastorałek otrzymała Marysia Persa, która zaśpiewała przepiękny utwór „Kolęda Maryi”.

Nagrodzeni artyści otrzymali wspaniałe statuetki, wszyscy uczestnicy festiwalu zostali nagrodzeni słodkimi upominkami, przypinkami i dyplomami.

Serdecznie dziękujemy:

 - Jury 

 - Panu Wójtowi Dariuszowi Zwolińskiemu, Pani Dyrektor Kamili Michalskiej, Pani Dyrektor Krystynie Masłowskiej, Pani Wicedyrektor Agnieszce Blat - za wspaniałą pracę i zaangażowanie;

 - Dyrektorowi naszej szkoły - Panu Markowi Dołędze - za wsparcie i  pomoc w realizacji naszego festiwalu;

 - wszystkim nauczycielom, którzy co roku przyczyniają się do sukcesów swoich wychowanków, przygotowując ich do udziału – nie tylko – w naszym festiwalu;

- naszym koleżankom - Magdzie i Justynie - za pomoc w realizacji naszej wizji w postaci niewątpliwie urzekającej dekoracji

Katarzyna Myzia i Agnieszka Siwiec