28-05-2020 Święto Szkoły


29 maja 2019 roku Szkoła Podstawowa w Ruścu otrzymała imię niezwykłej kobiety, wielkiego naukowca, laureatki Nagrody Nobla, Marii Skłodowskiej- Curie. W tym roku obchodzimy pierwszą rocznicę tego wydarzenia. Jest to dla całej społeczności szkolnej bardzo ważna uroczystość. Celebrowanie takich dni łączy wszystkich uczniów, nauczycieli, rodziców, pracowników szkoły i sprawia, że możemy poczuć się ważnymi członkami naszej szkolnej rodziny. Warto także w tym dniu przypomnieć wartości, jakimi kierowała się w swoim życiu Maria Skłodowska-Curie oraz jej motto: „Niczego w życiu nie należy się bać, należy to tylko zrozumieć”. 

Ta myśl często towarzyszy naszym działaniom. Jako nauczyciele i wychowawcy chcemy, by nasi uczniowie osiągali w swojej pracy same sukcesy,  nie zrażali się trudnościami jakie napotykają na swojej drodze,  umieli je zrozumieć i przezwyciężać. Postawa i życie naszej Patronki może być inspiracją do działania, stawiania sobie celów i spełniania marzeń. 

Chcąc uczcić ten dzień, a przede wszystkim przybliżyć dzieciom postać naszej Patronki zaprosiliśmy wszystkich uczniów klas I- III do przeżycia wspaniałej naukowej przygody- wykonanie wybranego doświadczenia. Na naszą propozycję odpowiedzieli uczniowie, którzy odkryli w sobie pasję do eksperymentowania. Na przesłanych zdjęciach można było zobaczyć małych naukowców w ich domowych laboratoriach oraz efekty ich pracy. Wiemy już na pewno, że w przyszłości możemy spodziewać się godnych następców i naśladowców naszej Patronki. Zapraszamy do obejrzenia naszej galerii i podziwiania przyszłych Noblistów. 

Dziękujemy za aktywny udział w obchodach Święta Szkoły, mamy nadzieję, że w przyszłym roku spędzimy ten dzień razem, ciesząc się towarzystwem kolegów, wychowawców i nauczycieli.

Nasza galeria eksperymentów - kliknij tutaj

Prezentacja o Marii Skłodowskiej-Curie - kliknij tutaj

Agnieszka Siwiec i Katarzyna Myzia