19-09-2020 Magiczna Kropka w Quiver, w 2b


Od kilku, lat 15 września obchodzi się International Dot Day, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki. Brzmi to banalnie, zabawnie a może nawet niedorzecznie. Jednak dzień ten związany jest z kreatywnością i odkrywaniem talentów, które drzemią w każdym z nas.

Wszystko zaczęło się w 2003 roku, od książki amerykańskiego pisarza i ilustratora Petera H. Reynoldsa pod tytułem “The Dot”. Jej bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości.

Dzień Kropki powstał, aby świętować i wspierać kreatywność, odwagę, wyobraźnię i zabawę dzieci. By odkrywać ich talenty i pokazać je innym. Żeby pokazać, że każde dziecko ma swoje mocne strony, które należy wspierać i rozwijać. Obchody Święta Kropki  w naszej klasie rozpoczęły się z samego rana. Wykropkowana klasa 2b poznała Vashti, zajrzała przez magiczną kropkę by zobaczyć to co niewidzialne, magiczne i przed nami.

Następnie na podwórku szkolnym, sami staliśmy się skaczącymi kropkami. Zabawy było co niemiara. Święto Kropki to początek naszej tegorocznej drogi w poszukiwaniu siebie. To niby małe NIC stało się naszą inspiracją, chociaż …. małe nic dzięki Aplikacji Quiver, zmieniło się we wspaniałe COŚ. I tak samo będzie z nami.

Katarzyna Myzia