01-10-2020 24.Festiwal Nauki w Warszawie "Brak inwestycji w naukę jest inwestycją w ignorancję"


We wrześniu, już po raz kolejny, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w corocznie organizowanym Festiwalu Nauki w Warszawie. Od wielu lat w ramach Festiwalu swoje spotkania przygotowuje ponad sto instytucji naukowych, edukacyjnych i upowszechniających kulturę.  Co roku też nowe instytucje dołączają do grona organizatorów. W tym roku lekcje przybrały nowe formy: online (nagranie, które można odtworzyć w dowolnym momencie) i online w czasie rzeczywistym. 

Organizatorem naszej pierwszej festiwalowej lekcji „Sport niepełnosprawnych – wyczyn czy rehabilitacja?” był Wydział Rehabilitacji Akademii Wychowania Fizycznego. Wzięli w niej udział uczniowie klasy VIII a. Podczas 60-minutowego spotkania on-line na żywo zostały zaprezentowane zadania i cele sportu niepełnosprawnych, najpopularniejsze dyscypliny i specyfika ich uprawiania uwzględniająca rodzaj i stopień niepełnosprawności. 

Temat drugiej lekcji brzmiał „Krew – życiodajny płyn” Przed lekcją otrzymaliśmy link do nagrania, a następnie odbyło się krótkie spotkanie w czasie rzeczywistym, którego organizatorem był Instytut Medycyny Weterynaryjnej SGGW. Uczestnikami spotkania byli uczniowie klasy VII c. Udział w tym corocznym wydarzeniu daje uczniom naszej szkoły możliwość obcowania z nauką, poznawania jej metod i dorobku, zachęca do pogłębiania wiedzy.

Olga Mentlewicz – nauczyciel biologii