10-12-2020 TUS w II b


Tydzień, a w zasadzie miesiąc Uczniowskiej SuperMocy za nami. Celem akcji jest lepsze poznanie siebie, uświadomienie młodym ludziom ich mocnych stron, zaprezentowanie talentów, budowanie poczucia własnej wartości, wzmacnianie pozytywnego wizerunku, wreszcie szeroko rozumiana integracja grupy. 
W trakcie trwania projektu w klasie II b nieustannie, ale co ważne z sukcesem poszukiwaliśmy swoich mocnych stron, pasji, talentów, wartości. Odkryliśmy – niezupełnie przez przypadek - że warto kształtować poczucie własnej wartości, tego co dobre i piękne w nas samych i dzielić się tym z innymi. Jak się okazało, zadanie dla wielu wcale nie było łatwe. 
Pytaliście kiedyś ludzi, co jest ich mocną stroną? W czym są najlepsi? Co najlepiej robią? Co w sobie lubią? Co uważają za swoje największe osiągnięcie?  A, pytaliście ich o słabe strony? W czym są niedoskonali, z czym sobie nie radzą, co jest ich największym niepowodzeniem? Nie wiem, jak to jest, ale wielu z nas szybciej i łatwiej potrafi mówić o swoich słabych stronach, niż o mocnych.  To pokazuje, jak ważny jest to temat. 
Dlaczego warto jest znać swoje mocne strony? Bo warto wiedzieć, na czym można oprzeć swój życiowy fundament, na jakie cechy własnego charakteru można liczyć podczas mierzenia się z różnymi sytuacjami życia codziennego. Dzięki tej wiedzy możemy precyzyjnie określić swoje możliwości i podjąć najtrudniejsze wyzwania. Wiedza o mocnych stronach dodaje skrzydeł, powoduje, że mocno wierzymy w siebie i dużo łatwiej pokonujemy własny strach i stres. 
My, poznaliśmy siebie, rozwinęliśmy skrzydła i rozpoczęliśmy swój lot ku przyszłości, przyszłości za którą sami odpowiadamy, przyszłości, która nas nie zaskoczy. Wierzymy  w to co robimy, chcemy mieć poczucie sprawczości i  spełnienia, chcemy mieć satysfakcję, chcemy się rozwijać, chcemy odnieść sukces, chcemy być kowalem własnego losu. Chcemy i tak się stanie, bo znamy i dalej odkrywamy nasze mocne strony. 
Jeśli chcesz trochę wzmocnić swoje moce, zapraszamy od 18 stycznia do naszej sali. Tam będziesz mógł rozwinąć skrzydła lub przejrzeć się w naszych motywujących lustrach. Zapraszamy!
                                                       Katarzyna Myzia i uczniowie klasy II b