Sekretariat
(22) 729-81-97
Email
sprusiec@nadarzyn.pl
Rusiec
ul. Osiedlowa 72
05-830 Nadarzyn

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

“Od najmłodszego aż po starszaka

wszyscy świętują dzień przedszkolaka” 

20 września to wyjątkowy dzień dla wszystkich przedszkolaków. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego. 

Niektóre dzieci, były wręcz zaskoczone tym, że obchodzą swoje święto i po cichu liczyły na jakiś skromny prezent, czekający na nich w domu. Czasem dało się słyszeć głosy “Proszę Pani, muszę przypomnieć mojemu tacie o dzisiejszym dniu, bo on pewnie nie wie” :) Także, zawsze jest dobry czas, żeby dostać jakiś upominek 🙂 

Wszystkie Panie jak zawsze stanęły na wysokości zadania, aby ten dzień był inny niż wszystkie, przepełniony zabawami integracyjnymi i wspólnym szaleństwem. Od samego rana ciekawość wzbudził mały bałagan w korytarzu i chodź pytań było wiele, dzieci na odpowiedź musiały chwilę poczekać. Po zabawach z chustą animacyjną, pudełku z zagadkami i tworzeniu plakatu grupowego nadszedł czas na ścieżkę ruchową, która mieściła się właśnie w korytarzu. Wymagała od dzieci skupienia i precyzji, bo utrata równowagi mogła się skończyć spotkaniem z podłogą. Cały dzień towarzyszyła im piosenka Dzień Przedszkolaka oraz zabawy sensoryczne. Udało się nawet stworzyć kolorowy, abstrakcyjny obraz pianą. 

 

Justyna Wyłupek

Anna Romaniuk