Sekretariat
(22) 729-81-97
Email
sprusiec@nadarzyn.pl
Rusiec
ul. Osiedlowa 72
05-830 Nadarzyn

Listopadowe Kodowanie

Jeże już kolejny miesiąc zmagają się z kodowaniem, które cały czas przeplata tematy zimowe. Przedszkolaki świetnie odnajdują się w ćwiczeniach rozwijających myślenie logiczne, uwielbiają szukać rozwiązań. 

Temat “Jesienne zbiory” oraz “Dbam o zdrowie jesienią”  wprowadził nas w rozmowy dotyczące zamykania darów jesieni w słoiki oraz konieczności dostarczania organizmowi odpowiedniej ilości witamin aby kształtować naszą odporność. Tworzyliśmy słoik na macie do kodowania, układaliśmy sudoku a także graliśmy w memory. Wszystko odbywało się we współpracy z drugą osobą lub pracą w niewielkich grupach, 

Kolejnym tematami poruszanymi na zajęciach były tematy związane z naszym krajem a także “Wieje i Pada”, który nawiązywał do zmieniającej się pogody. Tym razem oprócz zabawy z matą, doświadczyliśmy co to jest odbicie lustrzane i w jaki sposób odzwierciedlić je na kartce papieru. Układaliśmy kubeczki według specjalnego kodu, porównując wielkość kropelek na kartce. Zwieńczeniem zajęć była gra drużynowa, w którą graliśmy kilka razy bo ilość emocji jej towarzysząca była zbyt duża, że zakończyć wcześniej. Chcieliśmy doprowadzić do tego aby każda grupa otrzymała po 1 punkcie, jednak nie było to takie proste i niestety finalnie nie udało się. W każdym razie przy okazji kształtowaliśmy umiejętność przegrywania i radzenia sobie z porażką. Wszystko w kulturalnym nastawieniu do drugiej osoby. 

Justyna Wyłupek