Sekretariat
(22) 729-81-97
Email
sprusiec@nadarzyn.pl
Rusiec
ul. Osiedlowa 72
05-830 Nadarzyn

Wesołe Wiewiórki - Projekt "Mamo, tato, wolę wodę"

Wesołe wiewiórki brały udział w projekcje edukacyjnym „Mamo, tato wolę wodę”. Celem projektu jest kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych oraz rozbudzanie zainteresowania zagadnieniami dbania o środowisko naturalne.

Podczas zajęć dzieci dowiedziały się „Ile wody jest w organizmie?” i dlaczego jest ona ważna. Dzieci przeprowadziły burzę mózgów i zdecydowały ile wody potrzeba wypić, aby wykonać określone czynności.  Dzieci rozbudzały swoje zainteresowania zjawiskami fizycznymi, atmosferycznymi i rekcjami chemicznymi  wykonując doświadczenia „Skąd  się biorą  bąbelki?”, „Rosnąca  tęcza”, „Roślinna winda”, „Wodne okrążenia”. Wesołe  wiewiórki tworzyły  piramidę zdrowego żywienia, układały zdrowe posiłki  i segregowały produkty spożywcze na dobre i niedobre dla zdrowia i samopoczucia. Rozbudzały  swoje zainteresowanie światem zwierząt wykonując eksperyment „Jak pije słoń?” oraz „Ptasie piórka”. Uczestniczyły również w zabawie – zwierzęta i ich tropy oraz dowiedziały się jak dokarmić zwierzęta zimą.  Przedszkolaki wzięły udział w zabawie dydaktycznej –segregacja śmieci oraz czyste powietrze. Wiewióreczki  przeszły również po ścieżce sensorycznej zbudowanej z darów przyrody.

W ciągu trwania projektu przedszkolaki z grupy Wesołe wiewiórki rozbudzały  swoje zainteresowanie zdrowym stylem życia, aktywnością fizyczną, dbaniem o przyrodę i zwierzęta. Zrozumiały jak ważną rolę w życiu ludzi i zwierząt odgrywa woda, jak należy szanować otoczenie oraz jak postępować, by nie zanieczyszczać środowiska.

Marta Lesiewicz