Sekretariat
(22) 729-81-97
Email
sprusiec@nadarzyn.pl
Rusiec
ul. Osiedlowa 72
05-830 Nadarzyn

Obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka 2021

Konwencja o prawach dziecka została przyjęta 20 listopada 1989 roku przez Organizację Narodów Zjednoczonych. Zdajemy sobie sprawę, że znajomość praw przez dzieci może uchronić je w przyszłości przed różnymi niepowodzeniami, przykrościami, przemocą. Rolą dorosłych jest nie tylko dbanie o to, aby prawa dziecka były przestrzegane, ale także szerzenie wiedzy na ten temat, w tym edukowanie kolejnych pokoleń dzieci i młodzieży.

Nie przechodzimy obok spraw ważnych, dlatego Obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka 2021 w naszej szkole odbyły się 19 listopada. W związku z komunikatem dyrektora generalnego UNICEF Pawła Kurpińskiego, przyszliśmy do szkoły ubrani na niebiesko, przyłączając się do wszystkich osób w Polsce, którzy także są zaangażowani w globalne obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka z UNICEF. Wiemy, że nie w każdym zakątku świata prawa dziecka są przestrzegane. Ubolewamy wszyscy nad tym i przyłączamy się do szerzenia wiedzy o tym, że każdy człowiek powinien być szanowany, a jego prawa respektowane. Nie zmienimy świata, ale możemy zmieniać siebie.

W klasach 1-3 przeprowadziłyśmy lekcje wychowawcze, podczas których nie zabrakło dynamicznej dyskusji, merytorycznej argumentacji oraz konstruktywnych wniosków (korzystałyśmy z materiałów zawartych na stronach internetowych, uczniowie wykonywali prace plastyczne, gazetki związane z tematem praw dziecka i wspólnie śpiewaliśmy piosenki.) Zapraszamy do obejrzenia krótkiej prezentacji, w której zawarte są prawa dziecka, znane cytaty, zdjęcia uczniów naszej szkoły, dzieci z całego świata i plakatów, które zostały wykonane przez najmłodszych z pomocą swoich wychowawców.

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji – kliknij tutaj

 

Marta Piechota  i Katarzyna Myzia