Sekretariat
(22) 729-81-97
Email
sprusiec@nadarzyn.pl
Rusiec
ul. Osiedlowa 72
05-830 Nadarzyn

Obudź w sobie Anioła z III b

Wrzesień jest miesiącem świadomości chorób nowotworowych dzieci i młodzieży. W ramach solidarności z chorymi dziećmi przystąpiliśmy do Ogólnopolskiej Akcji Charytatywnej Fundacji Gdy Liczy się Czas – Dzień Piżamy – Obudź w sobie Anioła. Dlaczego piżama? Odpowiedź jest prosta – ponieważ to standardowe ubranie onkochorych dzieci. Dzień Piżamy to przede wszystkim dzień zwrócenia uwagi na zdrowie i empatię, ale również promowanie profilaktyki chorób nowotworowych wśród uczniów, nauka odpowiedzialności  i aktywności społecznej oraz zachęcanie do prowadzenia zdrowego trybu życia. W planach, na ten dzień mieliśmy pisanie kartek do dzieci przebywających w szpitalnych oddziałach onkologicznych, które mają przywrócić im nadzieję, radość i poczucie bezpieczeństwa. Jednak kreatywność moich uczniów nie zna granic, o ich ogromnych serduchach nie wspomnę.  Gdy tylko dowiedziały się o akcji, postanowiły powiedzieć o niej całej szkole. Czy mogłam ich zatrzymać? Nie!

Wręcz przeciwnie, razem z Panią Małgosią pomogłyśmy im w realizacji tego, nad wyraz wspaniałego przedsięwzięcia. Dlatego wykonaliśmy wspaniały plakat przedstawiający skrzydła anioła, plakaty informacyjne i tymi sposobami postanowiliśmy dotrzeć do jak największej liczby osób w naszej szkole. Udało się!

Powoli kończymy naszą małą/wielką akcję, w piątek jej podsumowanie i kontakt z fundacją. Mam nadzieję, że pomożemy chociaż jednemu dziecku. Ważne jednak jest to, że na świat nie patrzymy egoistycznie, że staramy się z całych sił, dawać, pomagać, działać.  To wartość, która zostanie z nami na zawsze.

Dziękujemy wszystkim Uczniom, Nauczycielom, Dyrekcji, Paniom Woźnym – obudziliście razem z nami drzemiące w sobie anioły.

Wielkie dzięki i do zobaczenia za rok!!!

Katarzyna Myzia