Sekretariat
(22) 729-81-97
Email
sprusiec@nadarzyn.pl
Rusiec
ul. Osiedlowa 72
05-830 Nadarzyn

Srebrny Medal na Igrzyskach Mazowieckich

W dniach 9-11 maja w Płocku, odbywały się Igrzyska Mazowieckie w piłce ręcznej dziewcząt rocznika 2009 i młodsze. Nasza reprezentacja, podczas losowania, trafiła do grupy A, w której walczyła o wyjście do półfinału z drużynami z Warszawy, Siedlec oraz Radomia. W grupie B walczyły szkoły podstawowe z Winnicy, Radzymina oraz Płocka.
Dziewczęta z Ruśca wyszły z grupy na 2 miejscu, wygrywając swoje mecze z Siedlcami oraz Radomiem. Uległy natomiast ekipie z Warszawy.
W półfinale nasze szczypiornistki rywalizowały z SP 2 z Radzymina, które zajęły I miejsce w grupie B. Dzięki wygranej (15:9) zapewniliśmy sobie walkę o złoty medal na Igrzyskach. W drugim półfinale pierwsza ekipa gr. A (Warszawa) zmierzyła się z drużyną Winnicy, która zajęła II miejsce w grupie B. Warszawa bardzo wysoko wygrała z Winnicą i zapewniła sobie wejście do głównego finału.
Niestety, mecz finałowy Rusiec – Warszawa, wygrały przeciwniczki, ale jesteśmy dumni z naszych podopiecznych za walkę i wywalczenie srebrnego medalu. Jest to pierwszy wyjazd na Igrzyska, po pandemii, i nasza szkoła odnosi wielki sukces!
Srebrny skład:
1. Magdalena Przystupa kl.7D
2. Zofia Frątkiewicz kl.7D
3. Emilia Osial kl.7D
4. Klara Cygan kl.7D
5. Zuzanna Głowacka kl. 7D
6. Maria Lorens kl. 7D
7. Nikola Kuśmierzak kl. 5B
8. Emilia Jeleń kl. 5B
9. Kinga Wiergowska kl. 5C
10. Ewa Wiergowska kl. 5C
11. Wanda Stochlak kl. 5C
12. Oliwia Tajak kl. 4D
13. Wiktoria Demkiewicz kl. 4D
14. Michalina Cygan kl. 4D
Są to głównie uczennice klas sportowych oraz 5 dziewczynek z klas ogólnych z rocznika 2010, które dołączyły do rodziny UKS RUSIEC.
Jak widać na załączonym obrazku, powstanie klas sportowych w naszej szkole ma znaczący wpływ na osiągnięcia sportowe, a nasze dzieci rozwijają swoje umiejętności i odnoszą sukcesy na arenach wojewódzkich oraz ogólnopolskich , co cieszy trenerów, Dyrekcje oraz władze Gminy Nadarzyn – warto było i będzie inwestować w ten sportowy projekt w SP Rusiec!
Patrycja Rybak